,

Bezdomna kobieta wysyła przez pomyłkę wiadomość do nieznajomego mężczyzny. Ten drobny błąd przynosi jednak niespodziewane efekty!


Amy Rickel to matka trojga dzieci, która przeżywa trudne czasy. Przeniosła się do Green Bay w amerykańskim stanie Wisconsin, aby dzieci mieszkały bliżej ojca.

Wkrótce potem kobieta straciła pracę, a następnie nawet dach nad głową. Wraz z trójką maluchów musiała pójść do motelu.
bezdomna1

Jednak oszczędności Amy szybko się skończyły i musiała opuścić pokój w motelu. Młoda mama desperacko starała się znaleźć zakwaterowanie przynajmniej dla dzieci, ale wszystkie schroniska dla bezdomnych, które były gotowe na przyjęcie dzieci, miały 3 miesięczny okres oczekiwania na miejsce.

To niestety nie był koniec kłopotów kobiety. Kiedy zepsuł się jej samochód, straciła już wszystkie siły i nadzieję. Wysłała wiadomość do znajomego na Facebooku i poprosiła go, by pomodlił się za nią i jej rodzinę.

Jednak drobny błąd sprawił, że wiadomość nie wysłała się do przyjaciela Briana, ale trafiła do nieznajomego mężczyzny o imieniu Brian Van Boxtel. Imiona i nazwiska obu Panów są podobne, a Amy dostrzegła pomyłkę zbyt późno.

Zawstydzona przeprosiła nieznajomego za wysłanie bardzo osobistej prośby. Płakała z rozpaczy i wstydu w samochodzie, kiedy nagle otrzymała od niego odpowiedź.

Brian Van Boxtel nie wierzył w zbiegi okoliczności. Był przekonany, że to właśnie od powinien otrzymać wiadomość od Amy.

Po krótkiej rozmowie bez wahania zapłacił za motel, by kobieta z dziećmi znowu mogła tam mieszkać.
bezdomna2
Następnie namówił Amy, aby opublikować w internecie prośbę o pomoc finansową. Potem wszystko zaczęło dziać się bardzo szybko.

Wkrótce znalazł się mężczyzna, który zapłacił za naprawę auta i samochód znowu był sprawny. Inny człowiek zaoferował kwaterę, w której Amy wspólnie z dziećmi mogła przebywać bez ponoszenia kosztów. Trzecia pomocna osoba dowiedziała się, że Amy jest wykwalifikowaną pielęgniarką i powiedziała o niej znajomym, którzy mogliby znaleźć jej odpowiednią posadę. Niedługo potem kobieta została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymała pracę.

 

W ciągu dziewięciu dni Amy ma dom, pracę w pełnym wymiarze godzin i powoli staje na nogi.
bezdomna4
Cóż za niezwykły zbieg okoliczności w odpowiednim momencie! Miło, że są ludzie, którzy tak bardzo angażują się w pomoc potrzebującym.

To był prawdziwy cud Bożego Narodzenia!

Źródło: littlethings.com facebook.com