, ,

Ten chłopiec przyszedł na świat bez prawej dłoni. Któregoś dnia prosi tatę o ”nową rękę”, a mężczyzna wymyśla coś genialnego!


Carter Campos urodził się bez prawej dłoni. Już podczas badania USG lekarze poinformowali rodziców, że ręka ich dziecka kończy się tuż poniżej łokcia.

”Jego matka i ja byliśmy roztrzęsieni i obawialiśmy się wszystkich trudności, z jakimi nasz syn będzie musiał walczyć.”-mówi Michael, ojciec chłopca.

”Jednak nasze obawy się nie sprawdziły. On bardzo szybko nauczył radzić sobie bez dłoni.”-przyznaje mężczyzna.

Choć w wieku 3 lat dzielny Carter potrafił wykonać bez pomocy dłoni naprawdę wiele, któregoś dnia poprosił ojca o szczególną rzecz: ”Tato, zrobisz mi nową rękę?”

Początkowo 33-latek nie miał pojęcia, jak spełnić prośbę syna, ale za nic w świecie nie chciał go zawieść i wkrótce potem wpadł na genialny pomysł: Drukarka 3D, dzięki której stworzy protezę ręki!

”Kiedy zobaczył nową dłoń, natychmiast się uśmiechnął i zakochał w niej. To była niezapomniana chwila.”-wspomina Michael.

Carter ma teraz dłoń Iron mana!

To jednak nie wszystko. Michael Campos uszczęśliwił też inne dzieci. Amerykanin nawiązał współpracę z organizacją specjalizującą się w protezach rąk i teraz zajmuje się tworzeniem szablonów protez 3D. W sumie zaprojektował już dziesiątki nowych dłoni dla najmłodszych.

Michael opracowuje protezy z dowolnym motywem wybranym przez dzieci. Mężczyzna wkłada w to cały wolny czas, energię i dużo serca, aby inne maluchy, tak, jak jego syn, były szczęśliwe.

”Wszystko, co robię tutaj, robię w imieniu mojego syna. Jestem z niego niezwykle dumny, ponieważ nauczył mnie tak wiele o życiu. Nigdy nie narzeka na trudności i ma ogromnie silną wolę.”

Poniżej można zobaczyć krótki filmik z życia Cartera:

Źródło: facebook.com facebook.com youtube.com social.diply.com storytrender.com