,

To dziecko urodziło się z olbrzymimi językiem: Zobacz jak wygląda obecnie!


Dziewczynka cierpi na zespół Beckwith-Wiedemanna. Mała Paisley urodził się z rzadkim zespołem, który doprowadził do nadmiernego wzrostu jej języka i agonii tego biednego dziecka, które nie może całkowicie zamknąć usta.

12

Dziewczynka z Aberdeen, małego miasteczka w amerykańskim stanie Dakota Południowa, ma teraz 16 miesięcy i jej problemy zaczęły się tak szybko, jak przyszła na świat, bo urodziła się z językiem wielkości dorosłego człowieka. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ Paisley ze względu na wielkość języka był w niebezpieczeństwie, mogła się udusić, więc była podłączona do aparatu oddechowego w pierwszym tygodniu życia.

Pierwsza operacja nie rozwiązuje problemu, język nadal rósł, a wszystko to było wynikiem Zespołu Beckwitha-Wiedemanna niekontrolowanego wzrostu, który zdarza się raz na 11.000 urodzonych noworodków.

Wielkość jej języka zszokował nawet lekarzy, którzy twierdzą, że nigdy w swojej karierze nie widzieli dziecka z takim językiem. Paisley była karmiona przez rurkę w ciągu pierwszych sześciu miesięcy, bo przez usta nie mogła uzyskać wystarczającej ilość pożywienia.

W drugiej operacji chirurgicznie usunięto 15 cm języka, co pozwoliło małej Paisley po raz pierwszy w życiu się uśmiechnąć! Dodatkowo dziewczynka w końcu będzie mogła w stanie wyraźnie wymawiać pierwsze słowa.

Po operacji rodzice Paisley powiedzieli: teraz jest zupełnie innym dzieckiem, jej wyraz twarzy jest inny i nie możemy się doczekać, kiedy wypowie swoje pierwsze słowa mama i tata.

Lekarze mają nadzieję, że Paisley nie będzie wymagała kolejnej operacji, ale nadal jest monitorowany jej stan, bo ta rzadka choroba  może objawiać się w inny sposób.

13