,

Matka zostawia swoje roczne dziecko w pustym domu i wyjeżdża… 10 lat później wraca i domaga się czegoś niesłychanego!

Mieszkańcy jednej z dzielnic w Rosji długo nie zapomną tej historii.

Przechodząc obok pewnego domu, słyszeli płacz dziecka. Początkowo nie podejrzewali nic złego, ale kiedy krzyki nie ustawały, wezwali policję.
dziecko1
Kiedy policja weszła do domu, zastała wstrząsający widok: w ciemnym salonie zobaczyli około roczną dziewczynkę. Leżała sama na brudnej podłodze. Dom był pusty i wyglądał tak, jakby właściciel go opuścił i zabrał ze sobą wszystko oprócz… dziecka.
dziecko2


Natychmiast przewieziono dziewczynkę do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamane biodro u małej pacjentki. Dodatkowo mała była wyczerpana i głodna, biedna musiała cierpieć sama w domu przez około tydzień. Policja zaczęła poszukiwania rodziców, ale oni zniknęli bez śladu.

Zdecydowano, że dziewczynka po wyjściu ze szpitala zostanie umieszczona w sierocińcu i oddana do adopcji.
dziecko3
W szpitalu, w którym przebywała, leżał też syn kobiety o imieniu Inna. Kiedy usłyszała płacz z sąsiedniej sali, postanowiła pójść do dziewczynki, której nikt nie odwiedzał. Gdy usłyszała o jej historii, regularnie przynosiła drobne smakołyki i zabawki dla niej.
dziecko4
Inna miała dwóch synów i nigdy nie myślała o adopcji, aż do pewnego dnia, kiedy przyszła do szpitala, a dziewczynki już tam nie było. W tym momencie, jak mówi, zdała sobie sprawę, że nie może już bez niej żyć.

”Poprosiłam o adres, w którym obecnie przebywa i pojechałam tak szybko, jak mogłam.”-wspomina kobieta.
dziecko5
Kilka miesięcy później, kiedy formalności związane z adopcją dobiegły końca, Liza trafiła do nowego domu i oficjalnie została córką Inny. Kiedy miała dwa lata nie mogła przyjmować stałych pokarmów i bała się głośnych dźwięków. Rok później nadal nie chodziła.

Inna postanowiła zapisać ją do szkoły tańca dla dzieci, w nadziei, że muzyka może pomóc w jej rozwoju fizycznym jak i psychicznym.
dziecko6
Czy to przez lekcje tańca w szkole czy dzięki troskliwej opiece matki adopcyjnej-szybko zaczęła rozkwitać! W szkole nikt nie mógł uwierzyć, że ta piękna i zgrabna dziewczynka została porzucona przez rodziców i pozostawiona w opuszczonym domu, skazana na śmierć.
dziecko7
Ze względu na swój egzotyczny wygląd Liza przyciąga uwagę wszystkich. Reakcje są zazwyczaj bardzo pozytywne, ale niektóre dzieci w szkole nieprzyjemnie ją traktują i nazywają ją ”Cygan”. Liza jednak odbija się od tych słów.

”Kiedy była mała powiedziałam jej, że ludzie będą się jej przyglądać i musi być na to przygotowana, a przede wszystkim nie może przejmować się ich opinią, ponieważ jest piękna i wyjątkowa.”

Tymczasem 12-letnia Liza zdobyła kilka nagród w konkursach i dostała swoją pierwszą pracę jako nastoletnia modelka.
dziecko8

Krótko po tym, Liza stała się znana jako jedna z najpiękniejszych dziewcząt w kraju.

Kiedy jej popularność wzrosła, pojawili się jej biologiczni rodzice, którzy starali się o ponowne przyznanie im praw do opieki. Jednak po tym, jak 11 lat temu narazili ją na śmierć w opuszczonym domu, nie mieli żadnych szans na wygraną.

Teraz to zależy tylko od Lizy czy będzie chciała kiedykolwiek odnowić kontakt z biologicznymi rodzicami.
dziecko9
Na filmiku można obejrzeć w skrócie historię Lizy. (w języku rosyjskim)

Źródło: heftig.de youtube.com aif.ru