, , , , ,

Mężczyzna znalazł psa w fatalnym stanie. Suczka została porzucona, a właściciel związał jej pyszczek i łapy.


Każdego dnia organizacje dobrostanu zwierząt otrzymują zgłoszenia od ludzi, którzy znajdują porzucone i nierzadko zmaltretowane zwierzęta. Ostatnio również zostali poinformowali o podobnej sytuacji: Przechodzień zauważył psa w fatalnym stanie.

Jeden z pracowników natychmiast udał się na miejsce i zastał tam wstrząsający widok: Suczka została porzucona na pastwę losu, bez wody i jedzenia. Dodatkowo miała związany pyszczek i łapy, co uniemożliwiało jej jakikolwiek ruch.

Gdyby nie człowiek, który zawiadomił centrum pomocy zwierzętom, suczka nie zniosłaby letnich upałów. Można zastanawiać się w nieskończoność, co kieruje ludźmi, którzy decydują się na taki sposób pozbycia psa, ale zapewne nigdy nie uda się znaleźć odpowiedzi.

Suczka była już poważnie odwodniona i straciła przytomność. Jeszcze kilka godzin i na pomoc byłoby za późno. Prawdopodobnie niedawno przyniosła na świat szczenięta, jednak brakowało po nich jakichkolwiek śladów.

Po wszelkich niezbędnych badaniach, suczka otrzymała imię Esperanza (Nadzieja)-w oparciu o powiedzenie ”nadzieja umiera ostatnia.”, co idealnie pasuje do dzielnej psiny, która dzielnie walczyła o życie.

Esperanza szybko nabrała sił, ale to nie koniec dobrych wiadomości: znalazła też nowy dom i ludzi, którzy z radością się nią zajęli.

Jak widać na zdjęciu poniżej, Nadzieja czuje się świetnie w nowym miejscu i u boku kochającej właścicielki.

Choć ta historia skończyła się dobrze, wiele innych porzuconych zwierząt samotnie umiera w męczarniach. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze, kiedy jesteśmy świadkami cierpienia niewinnej istoty, wezwać pomoc.

Ze swojej strony życzymy Esperanzie cudownego życia!

Źródło: facebook.com facebook.com lanubedealgodon.com