, ,

Niepełnosprawny chłopiec pcha wózek w kierunku kasy. To, co zrobiła wtedy kasjerka, czyni go niezwykle szczęśliwym!


Andy Robinson z Kalifornii jest bardzo pomocnym chłopcem, który zawsze stara się zająć tym, co akurat jest do zrobienia. 14-latek cierpi na porażenie mózgowe, zaburzenia układu nerwowego i mięśni, spowodowane uszkodzeniem mózgu w dzieciństwie.
niepelnosprawny chlopiec w sklepie1

Niektóre czynności są dla niego dość trudne, ale to w żaden sposób nie hamuje jego zapału.

”Kiedy idziemy na zakupy, on zawsze pcha wózek do samochodu, a gdy jest dla niego za ciężki, robi się trochę smutny. Również przy kasie zawsze pomaga mi wyjąć zakupy na taśmę. Kiedy jest długa kolejka, czeka za mną, podczas gdy jeszcze wybieram jakieś produkty. On robi wszystko najlepiej jak potrafi.”– mówi mama chłopca, Jeanie Robinson.

Kiedy pewnego dnia Andy znowu pojawił się z mamą w supermarkecie, stało się coś, co sprawiło, że 14-latek był bardzo szczęśliwy: Kasjerka zaprosiła go na swoje stanowisko i dzięki jej pomocy chłopiec mógł skanować towary.
niepelnosprawny chlopiec w sklepie2
Uśmiech Andego rozpromienił całą jego twarz, a dla mamy była to równie wyjątkowa chwila.
niepelnosprawny chlopiec w sklepie3

”Dla mnie to coś więcej niż zwykłe skanowanie kilku rzeczy. Ten gest oznaczał, że został on zaakceptowany. Odkąd mógł pomóc kasjerce, wciąż jest taki szczęśliwy.”

Piękny moment został uchwycony na filmiku:

To wspaniałe widzieć, jak dobrze Andy czuje się, kiedy robi coś pożytecznego. Pracownica supermarketu pokazuje też, że jest niezwykłym człowiekiem o wrażliwym sercu. Brawo!

Źródło: insideedition.com facebook.com youtube.com