,

Piękna, młoda kobieta idzie na imprezę urodzinową. Kiedy wraca do domu, zdarza się wypadek, który zamienia jej życie w prawdziwe piekło…


UWAGA! Ten artykuł zawiera drastyczne zdjęcia, które mogą być nieodpowiednie dla niektórych czytelników.

20-letnia Wenezuelka-Jacqui Saburido długo marzyła, by wyjechać do USA i tam poprawić swój angielski. Była niezwykle podekscytowana i pełna oczekiwania, kiedy w 1999 roku jej pragnienie wreszcie się spełniło i przygotowywała się do podróży do Teksasu, by tam studiować. Piękna młoda kobieta jeszcze wtedy nie przypuszczała, że jej amerykański sen wkrótce zamieni się w życiowy koszmar.
wypadek1
Wszystko zaczęło się 19 września 1999 roku. Jacqui spędzała ten wieczór wraz z przyjaciółmi na imprezie urodzinowej. Jednak nie tylko ona świętowała tego dnia…
18-letni Reggie również dobrze się bawił i wypił ze znajomymi sporą ilość alkoholu. Choć spożywanie napojów procentowych poniżej 21 roku życia jest w Teksasie zabronione, chłopak przeciwstawił się zakazom. Nietrzeźwy wsiadł do auta, a los chciał, że tego wieczora drogi Reggiego i Jacqiu się przecięły…
wypadek2
Było już późno, kiedy dziewczyna była wraz z dwoma przyjaciółmi w drodze do domu. Kierowca był oczywiście trzeźwy, w przeciwieństwie do 18-latka, który pijany wracał tą samą drogą. Kiedy dwa samochody się spotkały, Reggie stracił kontrolę nad kierownicą i uderzył czołowo prosto w ich auto.
wypadek3

Koleżanki Jacquis poniosły śmierć na miejscu, a ona została zaklinowana w samochodzie, w którym rozprzestrzeniał się pożar. Musiała bezradnie patrzeć jak piekielnie gorące płomienie zbliżają się do niej z każdą sekundą. Chłopak, który spowodował wypadek był w szoku, ale szybko wezwał pomoc. Kiedy ratownicy przybyli na miejsce, płomienie dotarły już do młodej kobiety. Przez prawie minutę, gdy wyciągali uwięzioną 21-latkę, słyszeli jej przeraźliwe krzyki. Potem wszystko ucichło…ale tego płaczu żaden z nich nigdy nie zapomni.
wypadek4
Wreszcie, gdy udało się uwolnić Jacqui, sytuacja była krytyczna. Natychmiast została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze godzinami walczyli o jej życie. Prawie całe jej ciało spłonęło, lekarze musieli amputować wszystkie palce u rąk, straciła uszy, włosy, powieki, nos, a w wyniku poparzeń oczu była niemal całkowicie niewidoma.
wypadek5
Przez wiele miesięcy przechodziła dziesiątki operacji, a każdy jej dzień był pełen bólu i niewyobrażalnego cierpienia. Młoda kobieta była wtedy ledwo rozpoznawalna.
wypadek6
Podczas gdy lekarze walczyli o życie Jacquis, Reggie wyszedł z wypadku tylko z kilkoma siniakami. Badanie krwi szybko wykazało, że młody człowiek prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Kiedy poszkodowana kobieta nadal była w stanie krytycznym, 18-latek został aresztowany.
wypadek7
Reggie Stephey stanął przed sądem w czerwcu 2001r. i został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch osób i okaleczenia pozostałych dwóch na 7 lat więzienia i grzywny o wysokości 20 tys. dolarów. Największą karą jest jednak to, że musi żyć ze świadomością tego, iż zabił dwie osoby, a jednej z nich zniszczył życie. Wszystko dlatego, że wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu. Zapewne dałby wiele, by odwrócić tę decyzję, ale jest już za późno.
wypadek8

Jacqui stara się optymistycznie patrzeć w przyszłość. Robi kursy językowe i dokłada wszelkich starań, aby aktywnie kształtować swoje życie. Poprzednio była utalentowaną tancerką, miała przeją firmę ojca, ale czy kiedykolwiek będzie w stanie to zrobić, nie wie do dzisiaj.
Oprócz licznych blizn na ciele, zapewne do końca życia będą towarzyszyły jej również blizny w psychice.
wypadek9
Po ponad 50 operacjach, w wyglądzie Jacqui nastąpił ogromny postęp.
wypadek10
W poniższym nagraniu można raz jeszcze poznać całą tragiczną historię opowiedzianą przez Jacqui w języku angielskim:

Kto pije alkohol i wsiada za kierownicę, zagraża nie tylko sobie, ale może też zniszczyć życie innych ludzi. Reggie nigdy nie będzie w stanie sobie wybaczyć i ma nadzieję, że jego błąd będzie przestrogą dla wszystkich, którzy chcą wsiąść za kółko będąc nietrzeźwym.

Źródło: youtube.com facebook.com