, ,

Pielęgniarki ”bawią się” nowo narodzonym dzieckiem i publikują nagranie w sieci. Na szczęście szybko ponoszą za to konsekwencje!


Osoby, które pracują z noworodkami powinny przede wszystkim odznaczać się cierpliwością, spokojem i empatią. Mając pod opieką tak maleńkie istoty, muszą zapewnić im należyte bezpieczeństwo i być ludźmi godnymi zaufania, by rodzice dzieci mieli pewność, że ich pociechy są w dobrych rękach.

Niestety, jak się okazuje nie wszyscy potrafią odpowiedzialnie wykonywać swoje obowiązki.

Do sieci trafiły szokujące zdjęcia i nagranie, na których pielęgniarki ze szpitala w Jacksonville na Florydzie, karygodnie zachowują się wobec swoich nowo narodzonych pacjentów.

Jedna z kobiet została sfilmowana, kiedy to bawiła się zaledwie kilkugodzinnym dzieckiem niczym marionetką, poruszając go w rytm muzyki.

Pielęgniarka opublikowała też zdjęcie, gdzie widać dziecko, a na pierwszym planie środkowy palec i dopisek: ”Oto, co myślę o tych małych szatanach”.

Skandaliczne publikacje szybko rozprzestrzeniły się w sieci, wywołując prawdziwą falę krytyki wobec pielęgniarek. W sprawie wypowiedział się również Szpital Marynarki Wojennej:

”Zdajemy sobie sprawę z filmu i zdjęć zamieszczonych online. To skandaliczne, niedopuszczalne, niewiarygodnie, nieprofesjonalne i nie może być tolerowane. Zidentyfikowaliśmy osoby zaangażowane w tę sprawę i zostały one zwolnione z obowiązków opieki nad pacjentami. Teraz staną przed sądem wojskowym. O całym zajściu powiadomiliśmy również rodziców niemowlęcia.’‚-informuje szpital.

Cóż za przerażające i okrutne pomysły rodzą się w głowach niektórych ludzi. Jedyną dobrą rzeczą jest fakt, iż pielęgniarki zdecydowały się na publiczne pokazanie swoich ”zabaw”, dzięki czemu szybko zostały pociągnięte do odpowiedzialności.

Miejmy nadzieję, że już nigdy nie będą mogły pracować z dziećmi!

Źródło: dailymail.co.uk facebook.com youtube.com