,

Jak podróżować, jeśli pieniędzy wystarcza tylko na bilet

Nie udaje Ci się odłożyć pieniędzy na podróż? Nie ma problemu, zacznij od niedrogich przejazdów po kraju, najlepiej z większych miast. Możesz na przykład wybrać bilety Warszawa – Kraków i w podróży zdecydować się na lekkie przekąski (które przecież możesz zabrać ze sobą i jeszcze zaoszczędzić).

W starych miastach zawsze jest na co popatrzeć i można ciekawie spędzić czas. Najwygodniej jechać autobusem, a szukać biletów na Busfor.pl. Na stronie widać wszystkich przewoźników i można opłacić bilet online.

Idealną możliwością poznania nowego miasta jest zgubienie się w nim. Ten wariant z góry odpada, jeśli zakładasz, że pojedziesz taksówką pod nieznany adres. Dlatego lepiej zaufaj przewodnikom z Free walking tour, którzy regularnie oprowadzają wycieczki po Krakowie. Uwaga – bezpłatnie! Trasa “Królewski Kraków” rozpoczyna się o godzinie 11.00, a “Żydowskie stare miasto” o 15.00. Grupy zbierają się pod Kościołem Mariackim.

Jeśli nie udało się z pogodą, a nie chcesz chodzić z grupą i słuchać przewodnika – masz alternatywę. Zanim sprawdzisz jak kupić bilet Warszawa – Kraków, zerknij w które dni możesz bezpłatnie zwiedzić muzeum. Na przykład w poniedziałki otwarta będzie Stara Synagoga, fabryka Schindlera i apteka Pod Orłem. We wtorek Sukiennice, podziemia Rynku i Muzeum Lotnictwa. W środę – Dom Hipolitów na Placu Mariackim.


Równie dobrze można spędzić czas w Warszawie, udając się tam autobusem z Krakowa do Warszawy. Bezpłatne dni w niektórych muzeach to sobota, niedziela, wtorek i czwartek. Na przechadzkę pod otwartym niebem idealne będą Łazienki Królewskie. W czwartki można za darmo obejrzeć Pałac na Wodzie i Biały Domek, a także udać się także na przeglądową wycieczkę po mieście – przyjdź do Kolumny Zygmunta na placu Zamkowym o 11.00.

Darmowy odpoczynek wcale nie jest nieosiągalny, jakby się mogło wydawać. Przeznacz na podróże trochę więcej czasu i przekonaj się sam.