,

Kiedy rodzice nastolatki wbiegli do jej pokoju, zastali córkę krzyczącą z bólu. Nie uwierzycie, co było przyczyną jej cierpienia!


W dzisiejszych czasach już najmłodsze dzieci mają telefon, tablet, czy laptopa. Jeszcze parę dobrych lat temu dzieciństwo polegało na zabawie z kolegami na dworze, a dzisiaj niemal każde dziecko jest zapatrzone w ekran komórki bądź monitora.

Jackie Fredro kupiła swojej 13-letniej córce telefon komórkowy, by być z nią w kontakcie i mieć pewność, że jest bezpieczna. To w pełni zrozumiałe, iż rodzić martwi się o dziecko i chce wiedzieć, co się z nim dzieje. Jednak ten pomysł okazał się być tragiczny w skutkach…
szok1

Nastolatka nie rozstawała się z upragnionym prezentem ani na krok. Początkowo rodzice myśleli, iż jest to fascynacja nową rzeczą i niedługo telefon nie będzie odgrywał takiej roli w życiu ich córki. Ale 13-latka do tego stopnia uzależniła się od komórki, że nawet z nią spała. W końcu doszło do dramatu.

”Pewnej nocy usłyszeliśmy przeraźliwy krzyk córki. Natychmiast pobiegliśmy do jej pokoju, a ona płacząc z bólu, trzymała się za szyję. Tak bardzo cierpiała, że nigdy nie zapomnę tego widoku. Błagałam ją, by powiedziała co się stało, ale ona była w takim stanie, że dopiero po paru minutach odpowiedziała.”
szok2
Roztrzęsiona Gabbie drżącym głosem opowiedziała, że zasnęła z ładującym się telefonem przy głowie. Komórka dotknęła łańcuszka na jej szyi i wtedy przeszedł przez niego prąd.
szok3
Nastolatka doznała oparzeń drugiego stopnia i niestety pozostaną jej widoczne blizny na obszarze szyi.

Spanie z telefonem przy głowie ma negatywny wpływ na organizm, chodzi przede wszystkim o wpływ promieniowania elektromagnetycznego. Może również doprowadzić do poparzenia tak, jak stało się w przypadku Grabbie. Pamiętajmy więc o rozsądnym użytkowaniu mając na uwadze przede wszystkim nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

szok4

Producenci telefonu, który poparzył dziewczynę, zaproponowali, iż zwrócą wszystkie koszty leczenia. Nie zmienia to jednak faktu, iż dziewczyna za bardzo przywiązała się do nowego urządzenia. Szczególnie rodzice powinni zwracać uwagę czy ich dziecko nie uzależnia się od telefonu.

To była poważna lekcja, z której miejmy nadzieję, Garbbie i jej rodzice wyciągnęli wnioski.

Źródło: notizazo.com