, ,

Przez trzy tygodnie ta kobieta była ”zawinięta” w skórę ryby. Kiedy w końcu zostaje uwolniona, lekarze są podekscytowani


36-letnia Maria Ines Candido da Silva mieszka w brazylijskim mieście Russas i pracuje tam jako kelnerka. Lubi swoją pracę, jest bardzo życzliwą i otwartą osobą.

Jednak pewnego dnia dochodzi do tragicznego wypadku: w restauracji wybucha butla z gazem. Nieprzytomna Maria zostaje przewieziona do pobliskiego szpitala.
rybia skóra1
Kiedy się budzi, całe jej ciało wydaje się składać wyłącznie z bólu. Kobieta ma szczęście, że żyje,ale doznała poważnych poparzeń na ramionach, rękach, szyi i twarzy. Jest przerażona myślą, że jej ciało będzie pokryte bliznami do końca życia. Lekarze proponują jej metodę leczenia, która początkowo wydaje się być przerażająca…
rybia skóra2

Szpital, w którym przebywa Maria, opracował zupełnie nowy rodzaj terapii dla ofiar poparzeń: do regeneracji skóry używają rybich łusek. Specjaliści uważają, że mają one działanie lecznicze. Kobieta jest gotowa spróbować niekonwencjonalnego rozwiązania.
rybia skóra3
Przed zabiegiem skóra ryby jest dokładnie oczyszczana i pokrojona na małe paski, każdy długości około 20 cm. Jednak zanim łuski będą naprawdę gotowe, muszą zostać zamrożone na całe dwa lata. Tylko wtedy mogą być stosowane jako opatrunek na wypalonej skórze.
rybia skóra4
Poza 36-latką, niezwykłej metodzie zostało poddanych jeszcze 50 innych osób, a wyniki okazały się imponujące. Jednak nawet jeśli pierwsze próby okazały się być skuteczne, lekarze przypominają, ze powszechne testy są niezbędne w celu zapewnienia niezawodnych rezultatów.
rybia skóra5
Ciało Marii w miejscach poparzenia zostało pokryte łuskami.
rybia skóra6
Ona sama mówi, że czuła się jak postać z filmu science fiction. Trzeba przyznać, iż ten widok sprawia, że przez plecy przechodzi zimny dreszcz…
rybia skóra7
Po trzech tygodniach nadszedł czas, aby usunąć opatrunek. Z wielką starannością, lekarze uwolnili kobietę ze skóry ryby. W tamtej chwili byli tak samo ciekawi wyniku, jak ich pacjentka.
rybia skóra8
20 dni wystarczyło, by skóra Marii się zregenerowała, była miękka i gładka. 36-latka jest niezwyjle wdzięczna, nie spodziewała się, że będzie tak dobrze.

Zasada leczenia jest równie prosta, co genialna: łuski dostarczają wiele ważnych białek potrzebnych do wzrostu komórek. Jednocześnie dostarczany jest kolagen, co minimalizuje ryzyko infekcji. To idealne warunki, by skóra zregenerowała się do najgłębszych warstw.
rybia skóra9

To naprawdę fascynująca kombinacja medycyny alternatywnej i bardzo złożonej, nowoczesnej technologii.

W poniższym wideo, leczenie łuskami jest wyjaśnione szczegółowo w języku angielskim:

Historia pokazuje, że nawet na pierwszy rzut oka dziwne zabiegi mogą osiągnąć nieoczekiwany sukces. Kto by pomyślał, że rybie łuski dają taką nadzieję dla ofiar poparzeń?

Życzymy Marii wszystkiego dobrego!

Źródło: dailymail.co.uk youtube.com