Jak pozbyć się gołębi z balkonu – najskuteczniejsze sposoby [SPRAWDŹ]
Średnia 4.6 (92.22%) 36 głosy(ów)


Jeśli gołębie wybrały Twój balkon, przygotuj się na fakt, że zawsze będzie bałagan i niezbyt przyjemny zapach. Dlatego im wcześniej zadasz sobie pytanie, jak pozbyć się gołębi z balkonu, tym mniej szkód zostanie wyrządzonych i łatwiej będzie uporządkować ”brudne sprawy”.
Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, jak pozbyć się gołębi z balkonu. Wszystkie są sprawdzane w praktyce i dowiodły swojej skuteczności. Musisz tylko wybrać ten, który najbardziej będzie Ci odpowiadał.Jak pozbyć się gołębi z balkonu1

Jaką szkodę mogą wyrządzić gołębie?

Kwas moczowy jest obecny w odchodach ptaków, co niszczy wykończenie budynków, powoduje korozję farby na samochodach, a zatem zmusza do wydawania znacznych kwot pieniędzy na ich odnowienie.

Gołębie są nosicielami takich chorób jak: ornitoza, zapalenie mózgu, histoplazmoza, toruloza. Czynniki wywołujące te choroby znajdują się także w odchodach ptasich.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu

Metoda straszenia

Nie wszyscy wiedzą, jak poprawnie odstraszyć gołębie z balkonu, dlatego eksperci podpowiadają, czego boją się ptaki:

  • Nieprzyjemnego szelestu
  • Głośnych dźwięków
  • Ostrego blasku
  • Kotów i psów

Zaleca się rozpoczynać od prostych metod: folii i płyt kompaktowych. Możesz pociąć folię na paski, a następnie powiesić na całej powierzchni balkonu pod sufitem. Ciągły szelest folii odstraszy ptaki. Dodatkowo można przymocować kilka starych płyt, które odstraszą gołębie swoim blaskiem. W ten sposób będzie można pożegnać się z ptakami. Jeśli nie na zawsze, to na pewno na jakiś czas dadzą nam spokój.

Równie dobra jest głośna muzyka, która pomaga walczyć z gołębiami. Aby to zrobić, połóż głośniki blisko otwartego okna i włącz głośną muzykę. Efekt jest gwarantowany. Systematyczna muzykoterapia pozwoli skutecznie pozbyć się gołębi z balkonu na zawsze. Oczywiście, musisz najpierw powiadomić sąsiadów o takim sposobie postępowania z gołębiami.

W większości przypadków gołębie nawet nie zbliżają się do tych balkonów, gdzie mieszkańcy posiadają koty lub psy. Ptaki są wystarczająco inteligentne, aby trzymać się z daleka od drapieżnego zwierzęcia.
Kolce

Kolce z tworzywa sztucznego lub ze stali nierdzewnej to inna opcja. Ich ostre zęby są nie do pokonania dla prawie wszystkich gatunków ptaków. Kolce są tak samo uniwersalne jak siatki, ponieważ można je przyczepić do dowolnej powierzchni samodzielnie lub za pomocą kleju. Regularnie czyść kolce, aby nie straciły swoich właściwości.

Niszczenie gniazd

Jeśli znalazłeś gniazdo w dostępnym miejscu na swoim balkonie, natychmiast je usuń. Konieczne jest przygotowanie się na to, że gniazda w tym samym miejscu będą pojawiać się jeszcze kilka razy, ponieważ gołębie, o ile same zauważyły dom, często do niego wracają. Po usunięciu 3-4 gniazd, ptaki zwykle zaczynają szukać innego miejsca.

Wymiana jaj

Jeżeli w gnieździe znajdują się już jaja, należy je zastąpić kawałkami kredy o podobnym kształcie. Kiedy termin upłynie, a pisklęta się nie wyklują, gołębie same opuszczą balkon.Jak pozbyć się gołębi z balkonu2

Co robić, jeśli nie chcesz wieszać rzeczy na balkonie i nie masz czasu na indywidualną walkę z ptakami?

Konieczne jest stworzenie niekomfortowych warunków, które sprawią, że gołębie odlecą. SPRAWDŹ, jak pozbyć się gołębi z balkonu za pomocą tych sposobów:

  1. Posmaruj olejem roślinnym lub wazeliną – bardzo trudno będzie ptakom usiąść na śliskiej nawierzchni.
  2. Dobrą opcją jest posypanie przypraw na balkonie: ziele angielskie i ostra papryka, goździki i cynamon. Takie zapachy bardzo irytują ptaki. Główną zaletą tej opcji jest to, że jest ona bezpieczna dla ludzi i zwierząt i nie stwarza problemów, czyszczenie pieprzu jest znacznie łatwiejsze niż czyszczenie produktów gołębi;
    Doskonałym rozwiązaniem jest dokręcenie żyłki na wysokości 5 cm nad powierzchnią, na której siedzą gołębie. Ta prosta technika nie pozwala ptakom wylądować i wolą znaleźć miejsce, w którym nic nie zakłóci ich lądowania.

Powyższe sposoby są dowodem na to, że gołębie można odstraszyć z balkonów różnymi humanitarnymi sposobami. W przypadku, kiedy żadna z metod nie pomoże, musisz zdecydować się na drastyczniejsze środki.

Najlepiej powierzyć tę pracę specjalistom, kontaktując się ze specjalną służbą, która zwykle jest w każdym mieście. Nie powinieneś zabijać ptaków bez konkretnego powodu, więc najpierw musisz wypróbować wszystkie humanitarne metody walki.

Należy pamiętać, że w żadnym przypadku ptaki nie powinny być karmione z balkonu lub w pobliżu domu, ponieważ gołębie będą kojarzyły to miejsce z jedzeniem. Optymalnym miejscem do karmienia ptaków jest park lub inne miejsce, w pobliżu którego nie ma budynków mieszkalnych i wysokich budynków. Najlepsze przysmaki to bułka sezamowa lub nasiona. Nie dawaj gołębiom czarnego chleba, jeśli świadomie nie chcesz ich skrzywdzić – to prowadzi do problemów trawiennych u ptaków.Jak pozbyć się gołębi z balkonu3

Mamy nadzieję, że wskazówki dotyczące tego, jak skutecznie pozbyć się gołębi z balkonu przydadzą się i pomogą rozwiązać problem w najprostszy, ale jednocześnie łagodny sposób.

Zobacz także – Jak widzi pies, jak widzi w nocy, a jak kolory? Odpowiadamy!


loading...
loading...


Aktualizacja: 5 listopada 2018