Jak zrobić loki prostownicą – sprawdzone sposoby [KROK PO KROKU]
Średnia 4.5 (90.77%) 13 głosy(ów)


Aby stać się właścicielką hollywoodzkich loków, musisz wiedzieć, jak szybko i bezpiecznie zwijać loki za pomocą prostownicy.
Poniżej pokażemy Ci, jak zrobić loki prostownicą, by Twoje włosy wyglądały zniewalająco!:

Jak zrobić loki prostownicą

Robienie loków za pomocą prostownicy jest bardzo proste. Najważniejsze jest poznanie techniki i wybranie odpowiedniego urządzenia. Im krótszy włos, tym mniejsza musi być średnica dyszy, a szerokość powierzchni roboczej od 2 do 5 centymetrów jest idealna. Ta szerokość jest odpowiednia dla prawie każdej długości i grubości loków. W zależności od cech strukturalnych włosów, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego pokryte są płytki prostownic. Konieczne jest zatem porzucenie stosowania prostownic z metaliczną powłoką, ponieważ ma to niekorzystny wpływ na zdrowie włosów. Najlepszą opcją jest wybranie prostownicy z ceramiczną powłoką.

UWAGA!

Częste używanie prostownicy niekorzystnie wpływa na stan włosów: gorące temperatury niszczą ich strukturę. Dlatego przed jej użyciem należy przygotować włosy, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Jednak nawet pomimo starannej obróbki z ochroną termiczną nie można całkowicie wykluczyć szkodliwych skutków wysokich temperatur, dlatego zaleca się powtarzać pełne zwijanie nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Jak zrobić loki prostownicą – przygotowanie włosów

  1. Umyj głowę ciepłą wodą z dodatkiem szamponu. Nie używaj gorącej wody: pory rozszerzają się z powodu ciepła, co powoduje wypadanie włosów.
  2. Użyj odżywki lub maski nawilżającej. To wzmocni włosy i sprawi, że będą bardziej ”posłuszne”.
  3. Jeśli to możliwe, spłucz włosy ekstraktem ziołowym z rumianku lub pokrzywy.
    Poczekaj, aż włosy wyschną.
  4. Kiedy włosy stają się lekko wilgotne ostrożnie je rozczesz.
  5. Całkowicie wysusz włosy. Nigdy nie używaj prostownicy na mokrych włosach.
  6. Kiedy włosy staną się idealnie suche, należy zastosować ochronę przed ciepłem- może to być spray, żel lub inny podobny środek. Po równomiernym rozłożeniu produktu należy poczekać, aż się wchłonie, a włosy całkowicie wyschną, w przeciwnym razie istnieje ryzyko po prostu spalenia przyszłych loków.

Jak zrobić loki prostownicą krok po kroku

Zachowaj ostrożność podczas lokowania. W przypadku nieumiejętnego obchodzenia się z prostownicą, możesz spalić lub poważnie zniszczyć włosy. Nie trzymaj prostownicy na włosach przez więcej niż 7-10 sekund i nigdy nie używaj jej na mokrych włosach.
Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, jak zrobić loki prostownicą krok po kroku:

Jak zrobić loki prostownicą instrukcja

Możesz skorzystać z klasycznej opcji, gdy pasmo znajduje się pomiędzy płytkami prostownicy od samego rdzenia, skręca się na niej, po czym delikatnie i ostrożnie pociąga w dół na całej długości. W ten sposób możesz zakręcić włosy i uzyskać piękne romantyczne loki. W przypadku tego typu curlingu należy wziąć pod uwagę miejsce prasowania. Jeśli kleszcze są umieszczone w dół, wówczas utworzona fala rozpocznie się od środka pasma, ale jeśli prostownica zostanie skierowana do góry podczas zawijania, wówczas zostanie zapewnione pełne zwijanie.Jak zrobić loki prostownicą1 Jak zrobić loki prostownicą2

Aby stworzyć bardziej ekstremalną stylizację, można użyć cylindrycznych obiektów o różnych średnicach – na przykład za pomocą zwykłego ołówka można uzyskać małe, urocze loki. Technologia tworzenia takiej fryzury jest dziecinnie prosta – cienkie pasmo włosów jest oddzielane, skręcane w ołówek, a następnie ogrzewane prostownicą. Po usunięciu pasma z ołówka uzyskuje się piękne loki.Jak zrobić loki prostownicą3 Jak zrobić loki prostownicą4

Inna metoda tworzenia loków za pomocą prostownicy wymaga zaopatrzenia się w folię. Jednak przy tej metodzie należy zachować szczególną ostrożność i nie używać zbyt wysokich temperatur. Tak więc, aby stworzyć loki, trzeba skręcić każde pasmo w pierścień, owinąć je folią i ogrzać prostownicą. Po ochłodzeniu folii uwolnić z niej włosy, spryskać lakierem i cieszyć się nienaganną stylizacją.Jak zrobić loki prostownicą5 Jak zrobić loki prostownicą6 Jak zrobić loki prostownicą7

Obecnie bardzo popularne są lekkie fale. Jak je zrobić za pomocą prostownicy?

Najpierw należy podzielić włosy na cienkie pasma i zapleść warkocze.

Następnie umieścić warkocz pomiędzy płytkami prostownicy od samego rdzenia, po czym delikatnie i ostrożnie pociągnąć w dół na całej długości. Konieczne jest oczekiwanie na całkowite ochłodzenie plecionek.

Następnie należy je rozpuścić i lekko wyprostować powstałe faliste pasma przy pomocy lekkich ruchów biczowania. Pomoże to stworzyć bardziej naturalny i miękki wygląd.Jak zrobić loki prostownicą8 Jak zrobić loki prostownicą9

Jest też inny łatwy sposób na uzyskanie interesujących falowanych włosów za pomocą prostownicy. Jeśli chodzi o wszelkie wspomniane stylizacje, konieczne jest wykonanie standardowego rytuału z myciem, suszeniem i użyciem środka ochronnego.

Oddziel pasmo, zaciśnij je między dyszami prostownicy i powoli pociągając w dół, obróć prostownicę o 90 stopni.
Powtórz tę czynność ze wszystkimi pasmami, potrząśnij głową, aby uzyskać lekki niedbały efekt stylizacji – i gotowe.

Zobacz także – Najmodniejsze fryzury na wesele. Czerp inspirację na ślubny sezon!


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 listopada 2018