10 rad, jak spakować się w podróż! SPRAWDŹ
Średnia 1 (20%) 1 głosy(ów)

Co roku te same pytania: Co potrzebuję na urlopie? Czy niczego nie zapomniałem? Bardzo szybko bagaż się zapełnia, walizka staje się ciężka i grozi pęknięciem. I pod koniec wakacji zdajesz sobie sprawę: Jedna trzecia ubrań była nie potrzebna i teraz nie ma już miejsca na pamiątki. Nikt na tym nie korzysta, może z wyjątkiem przewoźników, którzy już zacierają ręce, ponieważ mogą pobierać opłaty za nadbagaż.podróży1

Możesz łatwo zaoszczędzić miejsce, wagę i pieniądze, jeśli dokładnie przemyślisz, co naprawdę potrzebujesz i zapakujesz w walizkę. Oto 10 wskazówek na temat tego, które rzeczy są zbędnym balastem.

1. Elektronika

podróży2Telefon jest ważny, ładowarka również, ale co zresztą? laptop, tablet, odtwarzacz MP3, aparat fotograficzny?

Większość funkcji ma Twój smartfon. Czy naprawdę potrzebujesz resztę rzeczy? czy telefon komórkowy nie robi dobrych zdjęć i czy nie jest lżejszy od aparatu? Bardzo szybko zdasz sobie sprawę, że potrzebne Ci będą jedno lub dwa urządzenia.

2. Suszarka do włosów

podróży3Czy konieczne jest zabieranie na wakacje suszarki do włosów.? Każdy hotel, ośrodek czy apartament ma suszarkę do włosów w wyposażeniu. Pamiętaj o tym, aby niepotrzebnie nie dźwigać zbędnych rzeczy. Jeśli nie jesteś pewna czy Twój hotel posiada suszarkę, to możesz zadzwonić do nich i się zapytać 🙂

3. Szampon i żel pod prysznic w butelkach

podróży4Oczywiście w samolocie nie można mieć większych pojemników z cieczą, ale także te malutkie zabierają cenne miejsce w bagażu. W hotelach szampony i żele pod prysznic zazwyczaj są w podstawowym wyposażeniu, a jeśli nie to możesz zaopatrzyć się na miejscu. Możesz również ograniczyć się do mydła – jest dobre na skórę i włosy, chroni środowisko i możesz używać go bardzo długo.

4. Detergent

podróży5Detergent w podróży jest praktyczny, ale jest kolejnym artykułem, którego prawdopodobnie nie potrzebujesz. A jeśli coś zostało poplamione, wystarczy dobre mydło do mycia rąk.

5. Kompletny zestaw do makijażu

podróży6Przy pakowaniu kosmetyków przemyśl co tak naprawdę jest Ci potrzebne. Najprawdopodobniej makijaż możesz wykonać tylko z kilku podstawowych kosmetyków. Jeśli jednak przyjdzie czas na specjalną okazję, do której potrzebny będzie specjalny cień do powiek, jest to jednak mile widziany powód na małą wyprawy na zakupy.

6. Buty

podróży7Przy pakowaniu obuwia, musimy dokładnie przemyśleć co tak naprawdę jest nam potrzebne, ponieważ buty zajmują bardzo dużo miejsca. I jeśli wiemy gdzie będziemy przebywać, to możemy zredukować ilość par do minimalnej ilości.

7. Ubrania

podróży8Podobnie jak w przypadku obuwia, motto powinno brzmieć: czy NAPRAWDĘ to potrzebuję? Jeśli od samego początku przyjmiemy, że nie będziemy przebierać się trzy razy w ciągu dnia, to możemy zaoszczędzić sporo miejsca w naszym bagażu. Jeśli każdego dnia znajdziemy trochę czasu, to możemy na przykład wyprać bieliznę lub koszulki, które nosiliśmy dzień wcześniej i dzięki temu zaoszczędzić kolejne miejsce w walizce.

Ponadto: czy naprawdę potrzebujesz kilku swetrów, czy to wystarczy jeden? Czy w ogóle ubierzesz sukienkę wieczorową, czy nie lepsza będzie letnia sukienka, którą możesz ubrać zarówno do zwiedzenia jak i na kolację.

8. Książki

podróży9Jeśli nie wyobrażasz sobie podróży bez Twoich ulubionych książek, to mamy dla Ciebie propozycję jak pogodzić dobre z pożytecznym. Oczywiście czytnik e-booków jest  idealną alternatywą. Czyta się naprawdę dobrze, bateria trzyma naprawdę długo, a ty możesz wziąć ze sobą tysiące książek. A jeśli potrzebujesz czegoś nowego, możesz pobrać go za pomocą kilku kliknięć. Ta propozycja zaprzecza punktowi 1, ale może radykalnie zmniejszyć objętość i wagę bagażu.

9. Przewodniki turystyczne i mapy

podróży10Co dotyczy książek, dotyczy również przewodników turystycznych i map – można je zastąpić na przykład aplikacjami w telefonie lub Google Maps. Jest jednak zrozumiałe, jeśli na wycieczce wolisz polegać na dobrych starych papierowych mapach.

10. Leki

podróży11Podczas podróży nie możemy zapomnieć o apteczce i lekarstwach. Oczywiście możemy zakupić ją na miejscu, jednak nie otrzymamy tam leków, które kupimy tylko na receptę.

Zobacz także – Masz dość komarów? Zwalcz je szybko i skutecznie!


loading...
loading...


Aktualizacja: 14 listopada 2018