5 genialnych sposobów na ogrzanie tarasu! Idealne rozwiązanie na chłodne wieczory.
Oceń ten post

W upalne dni nie ma nic lepszego niż własny taras. Ale podczas chłodniejszych letnich wieczorów często potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła. Jeśli nie posiadasz wbudowanych wentylatorów, które ogrzeją cię w chłodniejsze dni, to koniecznie musisz zaopatrzyć się mobilne sposoby na ogrzanie tarasu.

Elektryczny grzejnik

ogrzewanie

Najbardziej znanym grzejnikiem tarasowym jest prawdopodobnie wersja elektryczna. Często widzimy takie modele w lokalach gastronomicznych. Rozpoznasz je po pomarańczowo – czerwonym blasku. Ten typ grzejnika tarasowego jest łatwy w instalacji i można go zamocować zarówno do ściany, jak i do stojaka. Kolejną ważną zaletą jest to, że podczas użytkowania nie wydobywają się nieprzyjemne zapachy i duszące opary. Jedyną wadą i to dość poważną jest to, że rachunek za prąd znacznie wzrasta.

Ogrzanie tarasu gazem

ogrzewanie

Grzejniki te są również bardzo proste w obsłudze, jedyne w co musimy się dodatkowego zaopatrzyć to butla z gazem, która niestety nie jest w komplecie. Tak jak w przypadku grzejników elektrycznych nie czujemy nic poza przyjemnym ciepłem. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jeszcze z jednego powodu, a mianowicie chodzi o koszt uzyskania ciepła, ponieważ podczas standardowego użytkowania zakup kilku butli gazu w zupełności wystarczy na cały sezon.

Koksownik

ogrzewanie

Te grzejniki są powszechnie znane. Są często używane na jarmarkach bożonarodzeniowych, ale są też modele z rusztem do grillowania. Takie „koksowniki” mogą być używane zarówno latem, jak i zimą. Pod względem kształtów i rozmiarów istnieje obfitość wyboru. Istnieją nie tylko małe kwadratowe paleniska, ale także większe zamknięte modele. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Paleniska ogrodowe

ogrzewanie

Paleniska ogrodowe są bardziej otwarte niż wcześniej przedstawione „koksowniki”. Tutaj drewno nie jest otoczone prętami więc można swobodnie do niego dotrzeć. Tutaj również możesz wybierać spośród różnych kształtów i rozmiarów, od małych płaskich palenisk na stópkach do dużych modeli z wbudowanym schowkiem na drewno.

Meksykański piecyk

ogrzanie tarasu

Piecyk meksykański może być używany do gotowania na zewnątrz, ale może również posłużyć jako grzejnik tarasowy.

Zobacz także – Mała łazienka? Wcale nie musi być ciemna i brzydka…


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019