Gdy kupujemy jedzenie z supermarketu, ślepo wierzymy w nalepkę z wydrukowaną datą przydatności nie wiedząc, czy faktycznie towar jest pełnowartościowy. Tak samo dzieje się w przypadku warzyw i owoców – po prostu nie wiemy kiedy mija ich termin przydatności do spożycia. Dlatego musimy zdać się na nasze zmysły i wybrać tylko te, które są idealne. A co gdy już kupimy i podczas przygotowywania obiadu stwierdzimy, że mamy danego warzywa za dużo?

Na szczęście jest kilka wskazówek, które pomogą przedłużyć trwałość warzyw i owoców, których nie zjemy od razu.

1. Brokuł

shutterstock

Aby utrzymać świeżość brokuła, należy umieścić go w szklance wody, tak samo jak to robimy z kwiatami (pamiętaj, o regularnej zmianie wody)

Ten sposób, możesz również wykorzystać do przedłużenia trwałości szparagów oraz dymki.

2. Marchew

shutterstock

Aby marchew była długo świeża, należy umieścić ją w piasku. Należy jednak pamiętać, że ta metoda zalecana jest dla warzyw kupionych od sprawdzonych dostawców, ponieważ czyste i umyte marchewki z supermarketu są raczej przeznaczone do szybkiego spożycia.

Oczywiście nie należy „pozyskać” pisaku z piaskownicy przy najbliższym placu zabaw, ale z bardziej „legalnego” źródła. 🙂

3. Banany

shutterstock

Aby banany dłużej zachowały swoją świeżość, wystarczy, że umieścisz je w lodówce. Podczas gdy skórka stanie się brązowa, to miąższ będzie taki jak w dniu umieszczenia w lodówce.

4. Truskawki

shutterstock

Faktem jest to, że warzywa i owoce szybko zaczynają się psuć, wynika to przede wszystkim z wilgotności, w której doskonale rozwija się pleśń. Dlatego jeżeli zależy Ci na dłuższej trwałości truskawek, osusz je dokładnie za pomocą ręcznika i dopiero wtedy umieść je w lodówce.

5. Ciasto

shutterstock

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu smaku tortu, który został po urodzinach będziesz potrzebowała kilku kawałków chleba tostowego. Przyłóż kromki do ciasta i włóż do lodówki, dzięki temu krawędzie nie wyschną i zachowają swój wspaniały smak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here