8 samochodowych trików, które ułatwią życie każdemu kierowcy!
Średnia 4 (80%) 10 głosy(ów)

Praktyka czyni mistrza czyli ile potrzeba czasu, zanim będziesz mogła wykonywać swoją pracę naturalnie i rutynowo. Dopóki nie dowiesz się o wszystkich sztuczkach wokół niej, będziesz się niestety męczyć. Podobnie jest w przypadku prowadzenia samochodu.triki2

Oto 8 wskazówek dotyczących samochodu, których nawet „najlepsi kierowcy” mogą nie znać.

1. Piłka tenisowa

triki1Użyj linki do zwieszenia piłki tenisowej pod sufitem w garażu, aby określić idealną pozycję samochodu podczas parkowania. Zawieś piłkę tak, aby dotykała przedniej szyby, gdy będziesz blisko ściany. Ten trik uchroni nas przed zadrapaniami i wgnieceniami przedniego zderzaka.

2. Uchwyty na kubki

triki4Aby lepiej przechowywać małe przedmioty i lepiej radzić sobie z zanieczyszczeniami, włóż do uchwytu na kubek papierową lub silikonową tackę. Zamiast czyścić co chwilę uchwyt na kubek, możesz z łatwością wymienić tackę.

3. Lakier do paznokci

triki3Małe zadrapania na lakierze można wyeliminować za pomocą lakieru do paznokci. Wybierz lakier do paznokci w kolorze swojego samochodu, nanieś go na zadrapania i wypoleruj miejsce po wyschnięciu lakieru. Być może po takim zabiegu nawet Wasz mąż nie zauważy zmian na lakierze.

4. Pęknięcie przedniej szyby

triki6Przy małych pęknięciach na przedniej szybie istnieje ryzyko, że nagle ulegnie ona całkowitemu pęknięciu podczas jazdy po wybojach. Ale można temu zapobiec przy pomocą bezbarwnego lakieru do paznokci. Zastosuj dwie lub trzy warstwy dla małej szczeliny, aby zapobiec jej wzrostowi. Niemniej jednak powinieneś wkrótce rozważyć wymianę szybę na nową, ponieważ jest to niebezpieczne i niezgodne z przepisami o ruchu drogowym.

5. Cytryna

triki5Jeśli chcesz w krótkim czasie się pobudzić, umieść kawałek cytryny pod językiem. Oczywiście, ta wskazówka nie powinna zachęcać Cię do prowadzenia samochodu gdy jesteś zmęczony, ale pomagać w nagłych przypadkach.  Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nigdy nie prowadź samochodu, gdy jesteś zmęczony, lepiej jest się spóźnić niż nie dojechać wcale…

6. Okulary

triki8Jeśli nie wiesz, gdzie umieścić okulary przeciwsłoneczne, możesz je powiesić na klamerce, którą przymocujesz do osłony przeciwsłonecznej. Alternatywnie możesz oczywiście wykorzystać ją do zawieszenia biletów parkingowych lub dokumentów na czas podróży.

7. Kierownica

triki7Jeśli zaparkujesz samochód bezpośrednio na słońcu, nie tylko wnętrze będzie się nagrzewać, ale z biegiem czasu kierownica może stać się tak gorąca, że ​​nie będziesz w stanie jej dotknąć. Aby temu zapobiec, po prostu obróć kierownicę o 180 ° przed opuszczeniem samochodu. Tak więc tylko dolna część kierownicy, której nie będziesz dotykać podczas jazdy nagrzeje się.

8. Wskaźnik poziomu paliwa

triki9Jeśli nie korzystałeś z samochodu przez dłuższy czas, możesz zapomnieć, po której stronie samochodu jest wlew paliwa. Ale na to pytanie można szybko znaleźć odpowiedź, patrząc na wskaźnik poziomu paliwa, ponieważ wiele samochodów ma małą strzałkę obok ikony dystrybutora, aby wskazać, czy wlew znajduje się po lewej czy po prawej stronie samochodu.

W szczególności sztuczka z piłką tenisową była pomocna dla początkujących kierowców, którzy wciąż mają trudności z prawidłowym oszacowaniem wymiarów swojego samochodu. Ale inne wskazówki mogą być również przydatne w życiu codziennym – zarówno dla młodych, jak i doświadczonych kierowców.

Źródło: genial.guru

Zobacz także – Jak otworzyć wino bez korkociągu? Poznaj niesamowite sposoby, o których na pewno nie słyszałeś!


loading...
loading...


Aktualizacja: 27 sierpnia 2018