16 błędów, które popełniamy podczas urządzania salonu!
Oceń ten post

Podczas urządzania salonu skupiamy się tylko na własnych odczuciach, nie znając podstaw projektowania. Dlatego wynik nie zawsze spełnia nasze oczekiwania i wygląda jak byśmy chcieli.

Zebraliśmy najczęstsze błędy, które wkradają się podczas urządzania salonu. Pamiętaj, aby przeczytać do końca, ponieważ jest kilka ważnych rzeczy, których nigdy nie powinnaś zrobić.

1. W twoim salonie jest tylko górne oświetlenie

salonu1Oświetlenie tworzy atmosferę. Należy wziąć pod uwagę twój nastrój, więc salon nie może mieć tylko jednego żyrandolu na środku pokoju. Stwórz własny system oświetleniowy (lampy do czytania, ścienne, lampy sufitowe i inne).

2. Brak lub niewłaściwy rozmiar dywanu

salonu2Małe dywaniki wprowadzają uczycie nierównowagi do pokoju, więc należy wybrać odpowiedni rozmiar dywanu do swojego salonu. Duży dywan optycznie powiększa przestrzeń, a wnętrze zyskuje skończony wygląd.

3. Niewłaściwie umieszczony telewizor

salonu3Najlepszym miejscem na telewizor, jest pusta ściana. Nie instaluj telewizora przed lub blisko okna, ponieważ jest to szkodliwe dla wzroku i uniemożliwia wyraźne widzenie obrazu. Odległość między telewizorem a sofą zależy od wielkości ekranu: odległość musi być równa lub większa niż 5 przekątnych telewizora. Weź to pod uwagę przy zakupie nowego telewizora.

4. Nie doceniasz siły poduszek

salonu4Poduszki tworzą przytulną i swobodną atmosferę. Wybierając je, zastanów się, czy ich materiał i tekstura pasuje do tkaniny Twojej sofy i foteli. Jeśli meble w salonie wykonane są z aksamitu lub weluru, powiedz „nie” tkaninom bawełnianym lub lnianym. W przypadku mniejszych mebli wybierz małe przedmioty. Masywna sofa pozwala na kilka większych poduszek.

5. Twoja sofa stoi przy ścianie

salonu5Ta zasada działa w przypadku dużych pomieszczeń. Jeśli możesz odsunąć sofę od ściany, zrób to! Wizualnie powiększysz przestrzeń i stworzysz duży komfort. Sofa stojąca przy ścianie, gdy jest dużo miejsca, przypomina bardziej parkiet do tańczenia niż salon.

6. Ciemne meble

salonu6Jeśli kupisz ciemne meble do pokoju, sprawisz, że salon będzie wyglądał bardzo smutno. Wybierz kompaktowe sofy i krzesła oraz schludne stoły na wysokich i odkrytych nogach. Podczas dokonywania wyboru zwróć uwagę na neutralne odcienie.

7. Wybierz meble zgodnie z projektem, a nie osobistymi preferencjami

salonu7Tylko dlatego, że meble wyglądają ładnie, nie oznacza, że ​​będą pasować do Twojego domu. Upewnij się, że są one dla Ciebie odpowiednie. Usiądź w fotelu lub przy stole i sprawdź jakie są ogólne odczucia.

8. Meble, które utraciły swoją przydatność

salonu8Masywne meble z obszernymi oparciami i podłokietnikami wyszły z mody dawno temu. Zwróć uwagę na przedmioty o prostych liniach i przyciągających wzrok sylwetkach. Możesz wybrać tradycyjną sofę, ale zdecyduj się na nieoczekiwany i nowoczesny kolor.

9. Źle umieszczone zdjęcia

salonu9Idealna wysokość to 153 cm od poziomu podłogi do środka obrazu. Jeśli masz zbyt wiele zdjęć, świetnym rozwiązaniem będzie zrobienie galerii na ścianie.

10. Duże meble

salonu10Najczęściej popełnianym błędem jest, gdy ludzie wypychają pokój meblami, które nie pasują do jego rozmiarów. Szczególnie jeśli chodzi o sofy, przez co pokój wygląda na znacznie mniejszy. Jeśli masz duży salon, możesz sobie pozwolić na dużą sofę. W przypadku mniejszych salonów preferowana jest dwuosobowa sofa i para foteli.

11. Zaniedbujesz funkcjonalność salonu

salonu11Jeśli masz prostokątny pokój, możesz wyrównać jego kształt przy pomocy szafki lub stojaka – salon w kwadracie jest ładniejszy i łatwiej jest utrzymać w nim równowagę.

12. Ciemne miejsca w salonie

salonu12Salon wymaga jasnych akcentów. Może to być kominek, grafika, lustro, tapeta – wszystko, co przyciąga uwagę. Możesz także uczynić miejsce odpoczynku punktem centralnym, podkreślając je kontrastującymi kolorami lub nadrukami.

13. Rośliny w małych doniczkach

salonu13Lepiej jest umieścić dużą roślinę w donicy, niż wiele małych na parapecie. W ten sposób Twój pokój będzie wydawał się większy i przytulniejszy.

14. Staromodne obicia na meblach

salonu14Po zmianie obić na meblach, ich wygląd może przekształcić cały pokój i uczynić go stylowym i nowoczesnym. Możesz również zmienić wygląd swojego salonu w zależności od Twojego nastroju lub pory roku.

15. Podążając za jednym stylem

salonu15Jeśli preferujesz pewien styl wnętrza i nie przewidujesz żadnych odchyleń, Twój pokój traci ciepło i staje się bardzo banalny. Połącz swój ulubiony styl z innymi: eklektyczny, retro, loft, grunge i wiele innych opcji designerskich, które uczynią Twój salon oryginalnym. Nigdy nie będziesz chciała go opuścić!

16. Twoje zasłony optycznie zmniejszają przestrzeń

salonu16Taka drobnostka, jak nieprawidłowo zawieszone zasłony, może sprawić, że pokój będzie wydawał się dużo mniejszy. Ważne jest, aby zawieszać zasłony jak najdłuższe i jak najszersze, aby sufit wydawał się wyższy, a salon większy. Wybierz jaśniejszy i bardziej nasycony kolor kurtyny niż reszta tkanin w pokoju.

Zobacz także – 6 fantastycznych sposobów jak urządzić małą kuchnię, by była funkcjonalna.


loading...
loading...


Aktualizacja: 3 września 2018