10 rzeczy, których NIGDY NIE POWINNAŚ wyrzucać do zlewu!
Średnia 4.6 (91.11%) 9 głosy(ów)

Ludzie często wyrzucają różne rzeczy do kanalizacji i nawet nie myślą o konsekwencjach. Czy wiesz, które rzeczy nigdy nie powinny być wyrzucane? Zalecamy przeczytanie tego artykułu i zapamiętanie raz na zawsze.

W tym artykule powiemy wam o rzeczach, których nigdy nie powinniście zaniedbywać i o konsekwencjach, do których możecie doprowadzić, jeśli będziecie robić to dalej.

Ryż i makaronzlewu1

Makaron i ryż wchłaniają wodę i z biegiem czasu stają się znacznie większe niż wcześniej. A ich rozpuszczenie w wodzie trwa bardzo długo, co może łatwo doprowadzić do zatkania odpływu.

Skorupy jajzlewu2

Ludzie myślą, że jeśli pokruszą skorupkę jajka na małe części, to ona nie utknie, ale to nie do końca prawda. Małe kawałki mogą się przyczepiać do siebie, co z czasem może doprowadzić do powstania jednego wielkiego kawałka i doprowadzić do zatykania.

Mąkazlewu3

Wyobraźcie sobie, że mąka i woda łączą się w odpływie i tworzą mieszaninę podobną do kleju. Ta mieszanka może skleić inne odpady i stworzyć olbrzymi zator, którego ciężko jest pozbyć się ze zlewu.

Lekarstwazlewu4

Niektórzy ludzie myślą, że leki łatwo rozpuszczają się w wodzie, więc wyrzucają tabletki do zlewu lub sedesu. W rzeczywistości nie rozpuszczają się w wodzie, a bardzo ją zanieczyszczają. Filtry do wody mogą usuwać większość mikroorganizmów, ale nie ma filtra, który mógłby usunąć zanieczyszczenia z wody spowodowane rozpuszczaniem lekarstw.

Włosyzlewu5

Włosy są jedną z najczęstszych przyczyn zatkania rur w łazience. Jest to szczególnie częste, jeśli masz długie włosy. Kiedy włosy dostaną się do odpływu, utkną w środku i utworzą kulkę, która działa jak siatka na inne odpady. Tak więc, następnym razem, podczas czesania włosów, upewnij się, że wyrzucisz je do kosza i staraj się myć włosy za każdym razem przed wzięciem prysznica. Zmniejszy to ilość włosów w odpływie.

Naklejki z owoców i słoikówzlewu6

Nawet jeśli naklejki są bardzo małe, należy je wyrzucić do kosza, a nie do zlewu. Problem polega na tym, że są pokryte klejem i łatwo przywierają do ścianek rur. Same naklejki są wykonane z materiałów, których rozkładanie zajmuje bardzo dużo czasu.

Odpady budowlanezlewu7

Bez względu na to, skąd pochodzą odpady budowlane, nigdy nie należy wyrzucać ich do ścieków. Dotyczy to zarówno bardzo małych kawałków oraz materiałów w postaci proszku. Duże kawałki tworzą zator od razu, a małe mogą przykleić się do boków odpływu i doprowadzić do jeszcze poważniejszych problemów.

Prezerwatywyzlewu8

Na początku mogą wydawać się zupełnie niewinne, ale należy pamiętać, że są one wykonane z lateksu, który nigdy się nie rozpuszcza. Mogą również bardzo dobrze się rozciągać i utknąć w rurach. Poza tym prezerwatywy mogą zostać wypełnione powietrzem, wodą lub innymi odpadami, co doprowadzi do bardzo poważnego zatykania, które może być bardzo trudne do usunięcia.

Niedopałki papierosówzlewu9

Problem z niedopałkami polega na tym, że filtr papierosowy jest syntetyczny i pochłania wodę, a następnie rozszerza się. Najgorsze jest to, że nigdy się nie rozpuszcza. Niedopałki papierosów zawierają również różne szkodliwe substancje chemiczne, takie jak nikotyna, która może zanieczyścić wodę.

Produkty kobiecezlewu10

Wszyscy wiedzą, że te rzeczy są zaprojektowane do pochłaniania wilgoci, więc mogą znacznie zwiększyć swój rozmiar i doprowadzić do bardzo poważnego zatkania.

Czy kiedykolwiek wyrzuciłeś którąś z tych rzeczy? Czy zaskoczyło cię coś z tej listy? Odpowiedz w komentarzu i nie zapomnij udostępnić tego artykułu, aby przypomnieć o tym znajomym i rodzinie!

Zobacz także – 10 trików, które musisz znać! Porady na temat łatwego i szybkiego czyszczenia samochodu!


loading...
loading...


Aktualizacja: 30 sierpnia 2018