Nikt nie lubi sprzątać łazienki. Jest to z pewnością najmniej przyjemne ze wszystkich prac domowych, zwłaszcza gdy trzeba wyczyścić ją z brudu, pleśni i warstwy kamienia, która jest na podłodze i ścianach.

Chemiczne środki do czyszczenia łazienki łazienki

Zwykle wykorzystujemy chemiczne produkty czyszczące, aby pozbyć się zabrudzeń, ale chemikalia użyte podczas sprzątania są w rzeczywistości bardzo szkodliwe dla zdrowia. Przeprowadzone badania wykazały, że produkty czyszczące mogą być równie szkodliwe dla płuc, jak spalenie jednej paczki papierosów dziennie!

Najgorsze jest to, że kiedy zawodzą profesjonalne środki czyszczące to zaczynami z nimi eksperymentować tzn. mieszać jeden z drugiem i trzecim. Jest to bardzo niebezpieczne i może grozić poważnymi uszczerbkami na zdrowiu! Pamiętajmy, że NIE WOLNO TEGO ROBIĆ!

Naturalny środek czyszczący

łazienki

Na szczęście istnieje naturalny środek czyszczący, który można wykorzystać, aby nie zagrażał naszemu zdrowiu i łatwo wyczyścił łazienkę przy znacznie mniejszym wysiłku niż przy użyciu produktów chemicznych! Wszystko, czego potrzebujesz, to szklanka mydła w płynie i szklanka octu.

Podgrzewaj ocet przez około trzy minuty na średnim ogniu, wlej do butelki z dyfuzorem i dodaj mydło w płynie. Wstrząśnij, żeby dobrze się wymieszało, a następnie spryskaj powierzchnie w łazience, które wymagają czyszczenia. Można go używać również podczas czyszczenia muszli klozetowych i umywalek.

Odczekaj chwilę, aby środek pozostał w kontakcie z zabrudzoną powierzchnią przez około minutę, następnie użyj czystej ściereczki, aby go zetrzeć. Przekonasz się, że twoja łazienka wygląda teraz nieskazitelnie i lśniąco oraz świetnie pachnie!

Zobacz także – Jak otworzyć wino bez korkociągu? Poznaj niesamowite sposoby, o których na pewno nie słyszałeś!