Ekologiczne tabletki do zmywarki. Pokazujemy jak zrobić je w domu.
Oceń ten post

Co ma wspólnego soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, ocet i sól Epsom? Jeśli nie wiecie, to już wyjaśniamy. Wszystkie są doskonałymi składnikami do stworzenia własnych tabletek do zmywarki. Zrobisz je w chwilę, a powstała ilość starczy Ci na kilka tygodni.

Zobacz jak łatwo się je robić.

Składniki jakie będą Ci potrzebne do zrobienia ok 48 sztuk:

  • 1 szklanka sody oczyszczonej
  • 1 szklanka kwasku cytrynowego
  • 1/2 szklanki soli Epsom
  • 15 ml octu
  • 20 kropli olejku cytrynowego (opcjonalnie)
  • 2 tacki do lodu

Jak przygotować własne tabletki do zmywarki?

1. W miseczce wymieszaj sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy i sól Epsom. Następnie dodaj biały ocet (pomoże to zapobiec gromadzeniu się kamienia w przyszłości) i wszystko dokładnie wymieszaj. Jeśli zacznie tworzyć się piana, to jest to normalne zjawisko i całkowicie bezpieczne, ponieważ ocet reaguje z sodą.

2. Choć nie jest to koniecznością, zalecamy użycie olejku cytrynowego, dzięki temu nasze naczynia będą cudownie pachniały.

tabletki do zmywarki13. Przy pomocy łyżki wypełnij tacki do lodu powstałą mieszaniną. Postaraj się mocno ją ugnieść, po to aby ich forma była trwała (jeśli zbyt słabo ugnieciesz mieszaninę, to po wyjęciu z formy, może się kruszyć i rozpadać) Pozostaw tabletki na 24 godziny w ciepłym miejscu do całkowitego wyschnięcia.

tabletki do zmywarki24. Gdy już wyschną, wyjmij je z tacek, tak jak to robisz z lodem, czyli delikatnie puknij tacką w blat stołu, aby je poluzować. Jeśli wydają Ci się za duże, to możesz je pociąć na mniejsze kawałki przy pomocy ostrego noża.

Jak widać, jest to naprawdę prosty trik, z którym poradzi sobie każdy. Jedyną wadą, jest czas, który musi upłynąć, aby nasze tabletki były gotowe w 100% do użycia.
tabletki do zmywarki3

Tworzenie własnych tabletek do zmywarki ma dwie dodatkowe zalety w stosunku do kupowania masowo produkowanych ze sklepu.

  • Pierwszą zaletą, jest oszczędność pieniędzy
  • Drugą – dokładnie wiesz co zawierają twoje tabletki. Jest to szczególnie ważne dla osób uczulonych na niektóre detergenty!

Źródło: youtube.com
Zobacz także : Plamy na dywanie? Sprawdzone sposoby na czyszczenie dywanu!


loading...
loading...


Aktualizacja: 13 sierpnia 2018