10 domów, których architektura wkracza na nowy poziom! GALERIA
Średnia 4.6 (92%) 10 głosy(ów)

Jeśli chodzi o spełnianie marzeń w życiu, ludzie mogą stać się bardzo kreatywni. Niektórzy mają ograniczone zasoby i budują z konieczności swoje domy, inni błąkają się przez wiele lat, aby stworzyć coś monumentalnego w idealnym miejscu.

Przedstawiamy 10 imponujących i naprawdę wyjątkowych domów. Od najbardziej osamotnionego domu marzeń usytuowanego na odludziu, do pragmatycznej superbudowy w burzliwych miastach. Wszystko to, co może stworzyć człowiek.

1. Dom Kereta w Warszawie, Polska 🙂

domy1Dom Kereta, nazwany na cześć swojego pierwszego mieszkańca, Etgara Kereta, powstał w 2012 roku na pustej działce między dwoma blokami.

Budynek ma dwa pietra o łącznej powierzchni 4,09 m². Jest to obecnie najwęższym domem na świecie.domy2

Mimo niewielkich rozmiarów wnętrze wyposażone jest w salon, sypialnię, a także kuchnie i łazienkę.

2. Dom na dachu w Nowym Jorku, USA

domy3David Puchkoff spełnił marzenie swoje i całej rodziny, budując swój własny dom w samym środku Nowego Jorku. Jednak zamiast budować budynek między drapaczami chmur, on zbudował swój wymarzony domz altaną i ogrodem na dachu sześciopiętrowego wieżowca.

domy4Rodzina cieszy się swoją oazą w środku miasta i prawdopodobnie nigdy nie będzię miała dość wspaniałego widoku.

3. Dom na plaży w Karolinie Północnej w USA

domy5Tablica „na sprzedaż” wisi na górze po lewej stronie tarasu tego domu. Nie ma jednak pewności, czy potencjalny kupujący ją znajdzie, ponieważ przez zaniedbanie tablicy prawie nie widać. A sam dom wygląda, delikatnie mówiąc, nie pewnie 🙂

4. Casa do Pendo w pobliżu Fale, Portugalia

domy6Ten kamienny dom został zbudowany w latach 1972-1974 z czterech dużych głazów, które służą jako fundament, ściany i sufit. Na początku służył właścicielom jako domek wakacyjny – teraz służy jako muzeum. Taką ciekawostką jest to, że kamienny dom nigdy nie był podłączony do prądu.

5. Vieux Moulin w Vernon, Francja

domy7We francuskim mieście Vernon znajduje się tak zwany „Stary Młyn”, który został zbudowany na średniowiecznym mości. Budynek ten istniej od XVI wieku. Mimo kilku zawaleń, dom był za każdym razem naprawiany.

domy8Malarz Claude Monet był pod takim wrażeniem „Starego Młyna”, że uwiecznił go na kilku swoich obrazach.

6. Villa Vals w Vals, Szwajcaria

domy9Villa Vals została zaprojektowana przez kilku architektów, których celem było zintegrowanie nowoczesnego budynku z krajobrazem, tak aby nie wpływał on na panoramę wysokich Alp – z domem wybudowanym na zboczu wzgórza, który był absolutnie idealny
Budynek składa się w zasadzie tylko z fasady i tarasu, z którego roztacza się piękny widok na góry, reszta jest na zboczu góry. Architektoniczne arcydzieło można dziś wynająć jako dom wakacyjny.

7. Dom z widokiem na jezioro w Hordaland, Norwegia

domy10Każdy, kto potrzebuje dystansu od cywilizacji, znajdzie to w tym domu, ponieważ można tu dotrzeć tylko pieszo lub konno. Mały domek idealnie wpasowuje się w krajobraz z falistym i porośniętym mchem dachem. Fasada z drewna i kamienia sprawia, że ​​budynek w jego otoczeniu jest prawie „niewidoczny”.

8.  Gate Tower w Osace, Japonia

domy11Budynek Gate Tower został wybudowany we wczesnych latach 90-tych w bardzo szczególnych okolicznościach. Ponieważ właściciel ziemi nie sprzedał gruntów pod budowę planowanej autostrady, ponieważ chciał zbudować w tym miejscu swój dom. Znaleziono więc kompromis, od 5 do 7 kondygnacji tego 16-piętrowego budynku otwiera się ogromna luka, przez którą prowadzi zjazd z autostrady.

domy12Administrator autostrady płaci za wynajem trzech pięter około 15 000 euro miesięcznie. Mieszkańcy są chronieni między innymi przez okna o grubości 9 mm od hałasu.

9. Dom w kanionie Montezuma w Utah, USA

domy13W tym domu Phil i Barbara Houghton spełnili swoje marzenie w 1986 roku, jakim było życie z dala od cywilizacji. Ponieważ para zawsze była zafascynowana skalistymi krajobrazami, szybko przebudowała jaskinie kanionu na miejsce do zamieszkania .

10. Edgeland House w Austin w Teksasie, USA

domy14 domy15Z daleka ten dom jest ledwo rozpoznawalny, ponieważ pochyły, trawiasty dach doskonale wpasowuje się w krajobraz. Jeśli jednak podejdzie się do budynku, jego architektoniczny blask hipnotyzuje każdego.

To niesamowite, jaki człowiek może być wszechstronny, dostosowany do sytuacji i niezwykle kreatywny, jeśli jest to konieczne. Istnieje niezliczona ilość innych przykładów unikalnej konstrukcji, takich jak piękny dom Steve’a Areem’a w Tajlandii.

Źródło: curioctopus.de

Zobacz także – 12 największych dziur na naszej planecie! One zapierają dech w piersi! oraz 10 domów, w których każdy chciałby zamieszkać! [NIESAMOWITE PROJEKTY]


loading...
loading...


Aktualizacja: 29 sierpnia 2018