Gadżety dla osób starszych. Każdy senior powinien je mieć!
Oceń ten post

Przy obecnym rozwoju technologii dla wielu starszych osób wyzwaniem jest nadążenie za ciągle zmieniającym się światem. Istnieje jednak kilka różnych przydatnych gadżetów dostępnych na rynku dla osób starszych, dzięki którym ułatwią swoje życie ale i będą czuć się bezpieczniej. Przedstawiamy 4 przykładów gadżetów, które staną się bardzo przydatne i wiele osób nie będzie w stanie wyobrazić sobie życia bez nich.

starszych

1. Cyfrowy wizjer z kamerą do drzwi.

Starsi ludzie są niestety często ofiarami działań przestępczych, właśnie dlatego, że są bardzo ufni wobec innych. Włamywacze próbują często wejść do domu osoby starszej podając się np. za policjanta, po czym niezauważenie kradnąc pieniądze i kosztowności.

Idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie cyfrowego wizjera do drzwi, gdzie kamera rejestruje, kto jest przy drzwiach.

Tradycyjny wizjer pozwala zobaczyć nam, kto znajduje się w danym momencie po drugiej stronie. Jeżeli jednak zbyt późno podejdziemy do judasza, już się nie dowiemy, kto do nas pukał lub z powodu ograniczonego pola widzenia ciężko jest zobaczyć osobę, która stanie z boku. Dzięki elektronicznemu wizjerowi do drzwi z nagrywaniem możemy zobaczyć, kto aktualnie do nas puka i odpowiednio zareagować.

2. Odkurzacz automatyczny

Prace domowe to jedno z największych wyzwań dla osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Często nie mogą już wykonywać fizycznych zadań, więc muszą poprosić o pomoc inną osobę. Usuwanie kurzu z szafek jest nadal możliwe, ale zadania takie jak odkurzanie są znacznie trudniejsze.

Odkurzacz automatyczny sprawia, że praca jest o wiele łatwiejsza, ponieważ osoba starsza musi go po prostu włączyć: reszta dzieje się sama! Najnowsze odkurzacze automatyczne można zaprogramować za pomocą timera, który rozpoczyna pracę o ustalonej porze i wyłącza się gdy skończy pracę.

3. Inteligentny termostat

Inteligentny termostat automatycznie ogrzewa dom, a specyfikacja tego systemu może być w pełni dostosowana do użytkownika. Dzięki temu domownik nie będzie musiał reagować na zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę w pomieszczeniu.

4. Czujnik ruchu

Chodzenie do toalety jest kolejnym przykładem oczywistej działalności, która często nie jest łatwa dla osób starszych. Szukanie włącznika światła często jest uciążliwe dla osób, które mają problemy z poruszaniem się lub z wzrokiem. Idealnym rozwiązaniem jest użycie czujnika ruchu. Dzięki temu urządzeniu starsze osoby bez trudu przedostaną się z jednego pomieszczenia do drugiego i prawdopodobieństwo wypadku staje się mniejsze.

Zobacz także – 15 albinosów ze wszystkich części świata. Ich uroda jest imponująca!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019