Jak szybko i dobrze wyczyścić materac? Sprawdzone metody!
Średnia 4.4 (88.57%) 7 głosy(ów)

Czyszczenie materaca – sprawdzone metody

Zastanawiałaś się jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się zanieczyszczeń z materaca? Jest to bardzo ważne, ponieważ to tu gnieżdżą się roztocza, które żywią się pleśnią i naskórkiem. Ich liczba w materacu może się wahać od 100 000 do 10 000 000 w zależności od ich wieku. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ mogą one być zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Gdy wiesz już o roztoczach, które są w Twoim materacu, pomyśl o tym co możesz jeszcze tam zastać… Pewnie jak wielu osobom, tak i tobie zdarzyło się pójście spać bez kąpieli, przez co Twój materac może być brudny, mogą być na nim śladowe substancje chemiczne z różnych kosmetyków, a nawet pyłki

Czyszczenie materaca jest szczególnie ważne, jeśli żyjesz w miejscu gdzie jest wilgotno. Ponadto, jeśli masz zwierzęta lub małe dzieci, jest prawie pewne, że na materacu są plamy, o których nawet nie wiesz.

Jak czyścić materac?

materacePrzed rozpoczęciem czyszczenia materaca należy wyprać prześcieradło, kołdrę , poduszki i pościel. Przed wrzuceniem brudów do pralki sprawdź na etykiecie i ustaw najgorętszą temperaturę w jakiej można prać daną rzecz, ponieważ ciepło zabuja roztocza. Podczas gdy pralka robi swoje, skup się na materacu.

1. Odkurzanie materaca

materaceNajlepszym użyć do tego odkurzacza z wbudowanym filtrem zatrzymującym roztocza. Rozpocznij w górnej części i idź w dół po linii szycia, ponieważ to tam zbiera się najwięcej nieczystości. Następnie odkurz boku materaca ( nie martw się drugą stroną materaca, dotrzemy tam)

2. Odświeżanie materaca

materaceZazwyczaj nie wyczuwamy zapachów swojego ciała, ale z czasem nasz pot może się rozwinąć i zmienić aromat. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, posyp go sodą oczyszczoną i delikatnie wcieraj szczotką do czyszczenia. Odczekaj 15 minut zanim przejdziesz do następnego kroku.materace

3. Odkurzanie materaca

materacePrzez wcześniejszym wcieraniu sody w materac pozwoliłeś jej związać się z wilgocią. Powtórne odkurzenie usunie tę wilgoć wraz z nieprzyjemnymi zapachami.

4. Odwróć i powtórz kroki 1-3

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile nieczystości jest na naszym materacu od strony, na której nie śpimy, dlatego tak ważne jest czyszczenie materaca z obu stron.

Zobacz także – Urządzamy! 18 trików, jak powiększyć małe mieszkanie.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019