Masz mały ogród? Z nami to nie problem! Aranżacje, pomysły, inspiracje.
Oceń ten post

Jedno jest pewne : z dnia na dzień nasza przestrzeń się kurczy. Duże wolno stojące domy z rozległymi ogrodami stają się coraz mniej popularne. Oznacza to również, że coraz więcej osób ma mały ogródek. Nie jest to żadną wadą, ponieważ mały ogródek może być bardzo piękny. W tym artykule przedstawiamy inspiracje na temat : jak urządzić mały ogródek.

ogródek
bridgman.co.uk

Strefy w ogrodzie.

Podobnie jak w dużym ogrodzie, dobrym pomysłem jest podzielenie dostępnego obszaru na różne „strefy”. Możesz więc wydzielić: część z roślinami, strefę z trawą itp. Aby podkreślić głębię, dobrze jest położyć długą ścieżkę, która przecina cały ogród.

ogródek
bridgman.co.uk

Ogród – jaka ścieżka?

Nie zawsze musi to być prosta, nudna ścieżka. Również wdzięczne są krzywe i owalne kształty, które urozmaicą Twój ogródek.

ogródek
bridgman.co.uk

Aby Twój mały ogród nie był zbyt nudny, zalecamy stosowanie różnych elementów. Zadbaj o mały trawnik, taras z płytkami, żwirową ścieżkę … Nawet mały staw może wnieść trochę życia do ogródka.

ogródek
bridgman.co.uk

Ogród – Czy warto kopać staw?

Istnieje kilka sztuczek, które można zastosować do optycznego powiększania małych ogrodów. Jednym z przykładów, które możemy wykorzystać jest wykopanie małego stawu.

ogródek
bridgman.co.uk

Co z drzewami?

Wysokie drzewa są prawie niemożliwe w małym ogrodzie. Zajmują zbyt dużo miejsca i zapewniają zbyt dużo cienia. Dlatego powinnaś wybrać niskie drzewka lub krzewy.

ogródek
bridgman.co.uk

Zastanów się również na wyeksponowaniu wszystkich elementów Twojego królestwa.  Środek ogrodu najlepiej jeśli pozostaje pusty. Umieść rośliny i elementy dekoracyjne tuż przy ogrodzeniu działki. Niskie elementy, takie jak oczko wodne, mogą oczywiście być umieszczone w samym centrum.

ogródek
bridgman.co.uk

Żywopłot czy rośliny pnące?

Chcesz zielonej granicy, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby posadzić żywopłot? Wtedy rozwiązaniem, mogą być rośliny pnące się po ogrodzeniu.  W ten sposób zaoszczędzisz trochę przestrzeni.

ogródek
bridgman.co.uk

Ogród – kolory

Jeśli twój ogród jest otoczony murem, dobrze jest pomalować go na biało. Ten kolor odbija światło, więc Twój ogród wygląda jakby był znacznie większy. Ta sztuczka może być również zastosowana w niewielkim pomieszczeniu.

ogródek
bridgman.co.uk

Przy odrobinie kreatywności możliwe jest nawet zbudowanie basenu w małym ogrodzie. Na przykład, umieszczając instalację filtrującą pod ziemią, można zaoszczędzić dużo miejsca.

Zobacz także – 5 super pomysłów na wykorzystanie sukulentów w domu! Sprawdź! oraz Kobieta w ciąży dowiaduje się, że ma raka. Wbrew sugestiom lekarzy, nie decyduje się na aborcję i z niecierpliwością czeka na poród…


loading...
loading...


Aktualizacja: 17 kwietnia 2019