Nigdy nie wyrzucaj skórki pomarańczowej! SPRAWDŹ jej niesamowite zastosowania.
Oceń ten post

Większość z nas postrzega skórki pomarańczowej jako barierę dzieląca nas od pysznego miąższu pomarańczy, który chcemy zjeść. I kiedy pozbędziemy się tej bariery, wyrzucamy ją bez zastanowienia.

Niewiele osób wie, że skórka pomarańczy, to nie tylko przeszkoda, której należy się pozbyć, a źródło wielu inspiracji do wykorzystania w domu. Przedstawiamy kilka sposobów jak najlepiej wykorzystać skórki z pomarańczy.

1. Trzymaj koty z dala od roślinskorka po pomaranczy

Niektóre koty niszczą rośliny wykorzystując je jako zabawki lub miejsce na toaletę. Jeśli chcesz uchronić swoje bezbronne rośliny, to pokrój skórkę na kawałki i rozłóż je wokół swoich roślin, aby odstraszyć koty. Zapach cytrusów będzie dla nich zbyt intensywny.

2. Wypełnij swój dom zapachem pomarańczyskorka po pomaranczy

Możesz zagotować kilka skórek pomarańczowych w wodzie z dodatkiem mięty lub cynamonu, aby Twoja kuchnia wypełniała się wspaniałym aromatem. Możesz również umieścić kawałek pomarańczy w słoiku lub innym naczyniu, aby cały dom pachniał pomarańczą.

3. Uspokój sięskorka po pomaranczy

Potrzyj kawałkiem skórki pomarańczowej swoją skroń i czoło, aby uspokoić się i wyciszyć.

4. Zachowaj świeżość brązowego cukruskorka po pomaranczy

Zapobiegaj stwardnieniu brązowego cukru poprzez umieszczenie skórki pomarańczowej w pojemniku z cukrem. Olejki znajdujące się w skórce pomogą usunąć wilgoć z cukru. Wymieniaj skórkę raz na dwa tygodnie.

5. Naturalna podpałka do grillaskorka po pomaranczy

Skórka pomarańczowa pali się dłużej niż tradycyjna podpałka, dzięki czemu lepiej rozpali węgiel. Dodatkowym atutem jest to, że skórka pomarańczowa jest ekologiczna i fantastycznie pachnie. Jedyne na co musisz zwrócić uwagę, to sprawdzenie czy skórka jest dobrze wysuszona.

6. Usuwanie kamieniaskorka po pomaranczy

Jeśli na Twoich płytkach, kranie lub kurkach osadził się kamień, to mamy na to radę. Potrzyj zabrudzone miejsca skórką pomarańczową, aby pozbyć się zabrudzeń.

7. Odśwież swoje butyskórki pomarańczowej

Umieść kilka skórek wewnątrz butów na noc, dzięki temu skórka wchłonie nieprzyjemne zapachy i zastąpi je świeżym cytrusowym aromatem – PIĘKNE

Zobacz także – Mała łazienka? 15 genialnych trików, dzięki którym utrzymasz w niej porządek! [SPRAWDŹ]


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019