Nowy sezon w ogrodzie? Doradzamy, jak się do niego przygotować!
Oceń ten post

Ludzie posiadający ogrody niewątpliwie nie mogą się doczekać nowego sezonu ogrodniczego, który tuż tuż… Ale zanim będziesz mógł cieszyć się swoim ogrodem, potrzeba wiele pracy.

Aby przygotować ogród na lato, należy:

Przycinanie roślin

Wiosna to tradycyjnie czas, kiedy trzeba przycinać pewne rośliny i drzewa. Pomyśl na przykład o krzewach, różach, itp. Nie jesteś pewien, kiedy jest właściwy moment na przycinanie?  Zerknij w wyszukiwarkę. Tam masz gwarancję dobrej odpowiedzi.

Sprawdź również, czy stare gałęzie musisz obciąć, czy może należy je zostawić. Użyj ostrych nożyc do przycinania, aby zapewnić dobre cięcia. Przycinanie tępymi nożycami może narobić więcej szkód niż pożytku.opowiastka

Nawożenie

Aby dobrze rozpocząć nowy sezon, cała przyroda potrzebuje wystarczającej ilości składników odżywczych. Dlatego z pewnością nie zaszkodzi dostarczenie nawozu pod żywopłot, krzewy i kwiaty. Nie zapomnij o trawniku, on może również potrzebować niektórych nawozów.

Wertykulacja

Z biegiem czasu na trawniku tworzy się warstwa martwej trawy i mchu. Przez co nasz trawnik ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o rozwój. Należy tego unikać.

Zaleca się co najmniej raz w roku oczyścić trawnik. Ma to miejsce w marcu lub kwietniu. Opcjonalnie możesz zaplanować drugą wertykulację we wrześniu lub październiku.opowiastka

Pielenie pierwszych chwastów

Nowy sezon ogrodowy oznacza również pielenie. Na wiosnę pojawiają się pierwsze chwasty. Oczywiście wolelibyśmy uniknąć „nieproszonych gości” na naszym trawniku, ale niestety trzeba się nastawić na walkę.

Czyszczenie tarasu

Deszcz zostawia po sobie zielony osad na kafelkach tarasu. Nie wygląda to ładnie. Wiosna jest zatem idealnym czasem, aby oczyścić swój taras i przygotować na nowy sezon ogrodowy. Możesz to łatwo zrobić za pomocą myjki ciśnieniowej.

Czyszczenie tarasu to brudna robota. Odzież ochronna, na przykład ogrodniczki, z pewnością się przydadzą, dlatego warto się w nie zaopatrzyć.sezon w ogrodzie

Czyszczenie mebli ogrodowych

Czy meble do Twojego patio stały na zewnątrz przez całą zimę?Jeśli tak, koniecznie musisz je odświeżyć. W sklepie ogrodniczym znajdziesz wszelkiego rodzaju środki czyszczące do odświeżania mebli ogrodowych z drewna lub tworzywa sztucznego. Metalowe stoły i krzesła ogrodowe wymagają zwykle mniejszego wysiłku.

Przesadzanie

Przesadzanie najlepiej wykonywać gdy roślina jest jeszcze w spoczynku i tuż przed rozpoczęciem nowego wzrostu. Wiosna jest zatem właściwym czasem, aby przesadzać rośliny lub wkopać nowe. W ten sposób korzenie mają największą szansę na dobry wzrost.

Zobacz także – Nie wiesz jaką skrzynkę pocztową wybrać? My Ci pomożemy! [GALERIA]


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019