7 sposobów na obniżenie rachunku za prąd! Każdy musi to przeczytać!
Oceń ten post

Istnieje wiele rzeczy, na które chcesz wydać swoje pieniądze, ale założę się, że elektryczność nie jest jednym z nich. Dzięki wszystkim fajnym gadżetom, jakie mamy u siebie w domu, łatwo podnieść wartość rachunku. Przedstawiamy 7 genialnych sposobów, aby rachunek za prąd nie był taki straszny.

1. Zainstaluj regulatory natężenia światła

prąd
Patriot Heating And Air

Nie zawsze potrzebujemy maksymalnej ilości światła, więc przyciemniając pomieszczenie, możesz znacznie obniżyć koszty. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z tym tematem, ponieważ warto. TUTAJ znajdziesz kilka propozycji ściemniaczy światła.

2. Suszarka do prania

prąd
Patriot Heating And Air

Wielu ludzie nadal używa zwykłych suszarek a niżeli prądożernych maszyn. Tradycyjne suszenie na suszarce trwa nieco dłużej, ale dzięki temu jesteś w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeżeli pozostawisz pranie rozwieszone przez całą noc, to na pewno rano będzie suche, a Ty nawet nie zauważysz różnicy w czasie.

3. Listwy zasilające, zmniejszą rachunek za prąd 

prąd
Patriot Heating And Air

Część kwoty, która widnieje na twoim rachunku pochodzi z urządzeń podłączonych bezpośrednio do kontaktów nawet, gdy są wyłączone, takie jak telewizor czy radio. Przez co one nadal pobierają prąd. Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie tych urządzeń do listwy zasilającej, którą w każdej chwili możesz wyłączyć, gdy idziesz spać. W ten sposób urządzenia podłączone do listwy nie będą pobierać prądu.

4. Osłoń swój dom przed słońcem

prąd
Patriot Heating And Air

Montowanie zasłon lub rolet w celu osłonięcia przed światłem słonecznym sprawi, że temperatura w domu będzie znacznie niższa, dzięki czemu nie będziecie musieli włączać klimatyzacji w upalne dni.

5. Użyj żarówek LED

prąd
Patriot Heating And Air

Diody LED zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż żarówki żarowe. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy wymieniając stare oświetlenie na diody LED.

6. Zainstaluj wentylator sufitowy

prąd
Patriot Heating And Air

Jeśli utrzymasz cyrkulację powietrza w swoim domu, temperatura pozostanie na niskim poziomie i nie będzie potrzeby uruchamiania klimatyzacji.

7. Zużywaj prąd, gdy jest on tańszy

prąd
Patriot Heating And Air

Wiele firm energetycznych oferuje niższe stawki za prąd w danych godzinach. Jeśli Twój dostawa ma taką opcję w swojej ofercie, warto z niej skorzystać. Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy np. robiąc pranie lub odkurzając w godzinach, gdzie energia jest tańsza.

Nikt nie chce wydawać niepotrzebnie pieniędzy na rachunki za prąd, które mogłyby być niższe. Dzięki tym sposobom zmniejszysz miesięczne wydatki, które będziesz mógł w dużo milszy sposób zagospodarować.

Podziel się tymi trikami z rodziną i przyjaciółmi!

Zobacz także – 12 pomysłów na kreatywne wykorzystanie piłek tenisowych! GENIALNE!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019