Jak otworzyć wino bez korkociągu? Poznaj niesamowite sposoby, o których na pewno nie słyszałeś!
Średnia 5 (100%) 15 głosy(ów)

Jak to często bywa podczas wizyty u znajomych w pewnym momencie pojawia się chęć wypicia czegoś mocniejszego i wtedy okazuje się, że nasi gospodarze nie posiadają korkociągu. Wtedy zaczynamy kombinować jak otworzyć wino bez korkociągu, niestety często kończy się to nieszczęściem w postaci rozbicia butelki lub rozlania dużej części zawartości.

Na szczęście my wychodzimy naprzeciw takim problemom i radzimy jak radzić sobie w takich sytuacjach.

Na tym wideo pokażemy, jak otworzyć wino bez korkociągu. Film zawiera 4 proste triki, które możesz zastosować przy użyciu przedmiotów, które na pewno masz w domu.

1. Otwórz butelkę używając do tego – zapalniczki. Wystarczy podgrzewać szyjkę butelki przez ok 1 minutę tuż pod korkiem, jednocześnie obracają butelką. Ciepło spowoduje rozszerzenie się powietrza w wyniku czego korek wyskoczy.
jak otworzyc wino
2. Przy tej metodzie potrzebne Ci będą: długi wkręt, śrubokręt oraz widelec. Najpierw wkręć wkręt w korek przy pomocy śrubokręta. Następnie przy użyciu widelca z łatwością wyciągniesz korek.
jak otworzyc wino
3. Ta metoda otwierania będzie wymagała użycia Twojego buta… Po prostu włóż butelkę do buta i uderzaj nią o ścianę. Prędzej czy później korek powinien wyskoczyć.
jak otworzyc wino

4. Do tego triku będzie Ci potrzebny tylko widelec. Wystarczy wepchnąć korek do środka. Prawda, że proste? Przy tej metodzie jest jednak jeden problem – trzeba będzie wypić od razu wszystko 🙂
jak otworzyć wino bez korkociągu

Źródło: youtube.com

Zobacz także – Czyszczenie łazienki nigdy nie było prostsze! Wystarczą tylko dwa składniki!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019