6 genialnych sposobów na pozbycie się pająków z domu lub mieszkania. Koniecznie przeczytaj!
Średnia 4.4 (88.57%) 7 głosy(ów)

Pająki to coś, czego nikt z nas nie chce mieć w domu. Nawet jeśli wiemy, że większość z nich nie chce nas skrzywdzić, a nawet mogą zabić innych nieproszonych gości, którzy mogą spowodować poważne straty w naszym domu, nie chcemy ich i już. Dotyczy to szczególnie ludzi zamieszkujących tereny, gdzie znajdują się nie tylko te małe i pożyteczne pająki, ale te większe i dużo groźniejsze.

Ale jak się ich pozbyć? Silne środki chemiczne, charakteryzują się dobrą skutecznością, ale są również bardzo szkodliwe dla nas i dla środowiska. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków, które można wykorzystać podczas walki z pająkami.

Mięta pieprzowapajaki w domu

Prawdopodobnie niewiele osób wie, że pająki nienawidzą zapachu mięty. Wystarczy, że do butelki z rozpylaczem wlejesz wodę oraz dodasz kilka kropli olejku miętowego. Spryskaj powierzchnię, na której widziałeś pająki. Dodatkową zaletą jest to, że Twój dom będzie pięknie pachnieć.

Sprzątanie

Niby oczywiste ale… Regularne sprzątanie sprawi, że pająki nie zdążą się zadomowić w Twoim domu. Pamiętaj, pająki uwielbiają zakurzone miejsca, dlatego gdy w domu nie znajdą takich miejsc, to nie będą miały gdzie zamieszkać.

Ocet

Biały ocet ma liczne zastosowania, a jednym z nich jest odstraszenie pająków z domu. Wlej wodę z odrobiną octu do butelki z rozpylaczem i spryskaj powierzchnię, na której widziałeś pająka.

Zdobądź kota

pajaki w domu

Chociaż prawdopodobnie nie chcesz brać pod opiekę kota tylko po to, aby pozbyć się pająków, to jeśli myślałaś o przygarnięciu jakiegoś np. z schroniska to, być może nadeszła na to odpowiednia pora. Koty bardzo nie lubią pająków, dlatego świetnie je wypatrują i na pewno pomogą Ci z tym problemem. Zdziwisz się, jak szybko się ich pozbędą.

Kurkuma

Kurkuma to fantastyczna przyprawa z dużą ilością korzyści zdrowotnych, jest także jedną z najlepszych przypraw, którą można wykorzystać w walce z pająkami. Jeśli chcesz jej użyć, zmieszaj dwie łyżeczki kurkumy z wodą, tworząc delikatną pastę. Następnie nałóż pastę na wacik i umieść go w miejscu gdzie widziałaś pająka. Pamiętaj, nie nakładaj pasty bezpośrednio na meble, ściany, podłogi itd., ponieważ kurkuma jest bardzo trudna do usunięcia i jest bardzo budząca, gdy się ją dotknie.

Cedr

Zapach cedru to kolejna rzecz, której pająki najwyraźniej nie tolerują. Jeśli chcesz, żeby pająki nie dostały się do Twojego domu, wysyp wokół niego cedrowy mulcz. Większe kawałki drewna możesz położyć wewnątrz domu, dzięki temu przegonisz już przebywające pająki, a jednocześnie stworzysz w domu niepowtarzalny klimat.

Nikt nie chce mieć pająków w domu. Jeśli zauważysz jakiegoś, lub jeśli masz podejrzenia, że są, wypróbuj tych naturalnych środków, aby pozbyć się pająków z domu.

Pamiętaj, żeby PODZIELIĆ się tymi trikami ze znajomymi i rodziną!

Zobacz także – Zrób to sama! 15 pomysłów na oryginalne doniczki do Twojego ogrodu.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019