Poznajesz tę saszetkę? Oto 6 zastosowań, o których nie miałeś pojęcia!
Średnia 4.6 (91.11%) 9 głosy(ów)

Żel krzemionkowy jest ważną częścią przemysłu odzieżowego, ponieważ zapobiega gromadzeni się wilgoci. Jeśli kiedyś przyjrzeliście się bliżej tym saszetkom zauważyliście 1 – nie jedz! 2 – wyrzuć! Ale nie wyrzucaj ich od razu, warto je zachować! Oto 6 zaskakujących zastosowań tych niepozornych saszetek z żelem krzemionkowym.

Osuszanie telefonu komórkowegosaszetka

Wstyd się pewnie przyznać, ale wielu osobom zdarzyło się pewnie nie raz wykąpać drobny sprzęt elektroniczny. W takim przypadku masz może w zwyczaju wkładać je w ryż, co prawda jest to dość skuteczna metoda, ale jednocześnie narażamy nasz sprzęt na bliski kontakt z pyłem ryżowym.

Gdy już mamy „czysty”, a jednocześnie zalany np. telefon z pomocą przychodzą nam saszetki z żelem krzemionkowym. Wystarczy je mieć, i wrzucić do worka z zamoczonym telefonem i szczelnie zawiązać. Dzięki temu trikowi można uratować drogi gadżet, ponieważ żel pochłonie całą wilgoć.

W torbie treningowejsaszetka

Kilka saszetek żelu krzemionkowego włożonych do torby gimnastycznej mogą zapobiec gromadzeniu się wilgoci, a co za tym idzie zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi. Ważne jest to, że dzięki tym saszetkom nie rozwiną się bakterie.

Ochrona starych fotografiisaszetka

Jeśli zależy Ci, żeby twoje zdjęcia nigdy nie zżółkły to koniecznie użyj saszetek z żelem krzemionkowym. Wystarczy, że do pudełka ze zdjęciami dodasz kilka saszetek, uchroni to je przed zniszczeniem. Co jakiś czas warto wymieniać paczuszki z żelem.

Przechowywanie kosmetykówsaszetka

Jeśli używasz pudru do twarzy, cieni do powiek, bronzera i denerwuje Cię, że po jakimś czasie stają się nieprzyjemnie lepkie? Koniecznie musisz zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w kilka saszetek żelu krzemionkowego. Dzięki temu będą nadawały się do użycia nawet przez kilka lat!

Ochrona biżuterii ze srebrasaszetka

Srebro pod wpływem wilgoci pokrywa się matowym nalotem. Jeśli chcesz temu zapobiec, włóż do swojej szkatułki kilka saszetek żelu i masz problem z głowy.

Wilgoć w samochodzie?Żel krzemionkowy

Wielu z nas boryka się z problemem mokrych i zaparowanych szyb w samochodzie. Dzieje się z powodu wilgoci, którą mamy w naszym aucie. Warto wtedy wrzucić kilka torebek z żelem krzemionkowym pod siedzenie. Jeśli po kilku dniach nadal masz z tym problem to znaczy, że musisz wymienić saszetki lub warto dodać kilka pod samą szybą samochodową.

Te i inne zastosowania są wystarczającymi powodami, aby zaopatrzyć się w większą ilość saszetek zawierający żel krzemionkowy, ponieważ mogą być bardzo przydatne.

Rzeczy, które robiłaś źle prze całe życie i o tym nie wiedziałaś!

Zobacz także – Zobacz, bo warto! 15 trików, o których na pewno nie słyszałaś, a pomogą rozwiązać wiele codziennych problemów.


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019