10 trików, które musisz znać! Porady na temat łatwego i szybkiego czyszczenia samochodu!
Oceń ten post

Obecnie w Polsce jeździ ponad 29 milionów samochodów i jest to największa liczba w historii. Dla wielu jest czymś więcej niż środkiem transportu, który przeniesie Cię z punktu A do punktu B – to również symbol statusu oraz w wielu przypadkach pochwalenie się swoim bogactwem.

W rzeczywistości ponad 50 procent Polaków posiada samochód i używa go do jazdy do pracy, na zakupy lub do przewożenia swoich dzieci w szkoły. Oczywiście w trakcie eksploatacji nasz samochód staje się z dnia na dzień coraz brudniejszy. Na szczęście istnieje dziesięć bardzo prostych wskazówek i porad na temat łatwej i wydajnej pielęgnacji samochodu.

1. Odplamiaczsamochodu1

Usuwanie plam z siedzeń nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Z sprawdzonych domowych środków odplamiających, można łatwo zrobić super odplamiacz do samochodu.samochodu2

Wymieszaj szklankę octu i trzy łyżki sody oczyszczonej, sok z jednej cytryny i wlej do pustej butelki z rozpylaczem. Mieszankę rozpyl na siedzeniach i zetrzyj suchą ścierką, odczekaj aż wyschnie i gdy plamy nie znikną całkowicie, to powtórz czynność, aż do skutku.

2. Pielęgnacja tapicerkisamochodu3

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie produkty do pielęgnacji tapicerki, możesz wrócić z powrotem do sprawdzonych domowych środków.

Ścierkę z mikrofibry nawilż niewielką ilością oliwy z oliwek, a następnie wyczyść tapicerkę. Ze względów bezpieczeństwa nie czyść oliwą kierownicy, ponieważ będzie ona ślizga i nie będziesz miała odpowiedniej kontroli podczas jazdy.

3. Sierść zwierząt

Masz psa i często zabierasz go ze sobą w podróż? Dlatego prawdopodobnie znasz problem sierści w samochodzie. Aby było ci łatwiej, wystarczy zaopatrzyć się w taśmę klejącą, którą przykleisz na siedzenia, a gdy będziesz ją zrywała, to razem z taśmą pozbędziesz się sierści.

4. Wycieraczka przedniej szybysamochodu4

Jeśli wycieraczki od samochodu pozostawiają brzydkie i bardzo irytujące smugi, wyczyść gumy spirytusem. Po tym zabiegu wycieraczki znów będą jak nowe!

5. Czyszczenie okiensamochodu5

Klasycznym sposobem jest wyczyszczenie szyby octem, a następnie wytarcie jej gazetą. Dzięki tej metodzie pożegnasz irytujące smugi nie będziesz już musiała z nimi walczyć.

6. Odświeżacz powietrza

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, wymieszaj kilka łyżek sody oczyszczonej z trzema lub czterema kroplami wybranego olejku eterycznego w zamykanym słoiku. Zrób kilka otworów w zakrętce i postaw go pod siedzenie.

7. Czyszczenie felgsamochodu6

Do czyszczenia felg możesz użyć tej samej mieszanki, którą użyłaś do usuwania plam w punkcie pierwszym. Po prostu spryskaj miksturą felgi i używając ściereczki z mikrofibry dokładnie je wyczyść.

8. Kurzsamochodu7

Kurz może być denerwujący. Aby pozbyć się z każdego zakątka, możesz użyć małej szczoteczki lub pędzelka. Prawda, że proste?!

9. Reflektory

Jeśli twój samochód jest już trochę starszy i reflektory powoli stają się mętne, wystarczy położyć niewielką ilość pasty do zębów na soczewkach i energicznie pocierać ręcznikiem kuchennym. Następnie zetrzyj wilgotną ściereczką i podziwiaj efekt! Uwaga: Zadowalający efekt trzymasz tylko w soczewkach wykonanych z tworzywa sztucznego – szkło jest zbyt trudne do wypolerowania.

Dzięki tym wskazówkom zaoszczędzasz nie tylko dużo pieniędzy, ale także zrobisz coś dobrego dla środowiska. Na co więc czekasz? Twój samochód z pewnością może ponownie wyglądać pięknie!

Zobacz także – Zobacz jak rozwiązać najczęstsze problemy z ubraniami! Będziesz w szoku, że to takie proste!


loading...
loading...


Aktualizacja: 27 sierpnia 2018