Jeśli Twoją pasją jest gotowanie, ale nie lubisz gdy niepotrzebne składniki skazane są tylko na kosz pod zlewem, to jesteś w dobrym miejscu 🙂 Opisane tutaj triki są proste i jednocześnie bardzo pomocne. Dzięki nim, nie będziesz musiała wyrzucać owoców z powodu zepsucia. Przechowuj je dłużej, a może po paru dniach przydadzą się w kolejnym przepisie i nie trzeba będzie kolejny raz wydawać na nie pieniędzy. Po zapoznaniu się z tymi sztuczkami ze zdumieniem zapytasz „Dlaczego wcześniej na to nie wpadłam?”

Gotowa na kuchenną rewolucję? 🙂

1. Załóż plastikową folę na łodygi bananów, aby przedłużyć ich świeżość.

buzzfeed.com

Ogranicza to wydzielanie etyleny, gazu, który odpowiedzialny jest za dojrzewanie tych owoców.

2. Utrzymaj świeżość truskawek dużo dłużej niż zwykle, dzięki moczeniu ich w roztworze octu i wody.

buzzfeed.com

Należy wymieszać 1 część octu i 10 części wody. Powstałym roztworem zalać truskawki i moczyć ok 2-3 minut. Następnie odcedź je i osusz ręcznikiem. Tak „zahartowane” truskawki przechowuj w lodówce. Roztwór wody z octem zabija wszystkie zarodniki pleśni na truskawkach. I nie bój się – ocet nie zepsuje smaku.

3. Przechowuj sałatkę dłużej niż zwykle, dzięki plastikowej torbie i papierowemu ręcznikowi.

buzzfeed.com

Przykryj sałatkę najpierw papierowym ręcznikiem, a następnie plastikową torbą. Pamiętaj, aby zmieniać ręcznik, gdy zacznie być wilgotny, ponieważ kluczem jest pozbycie się z sałaty niechcianej wilgoci. Plastikowa torba ma za zadanie nie przepuścić do środka wilgoci z zewnątrz.

Sałatkę należy przechowywać w lodówce 🙂

4. Został Ci seler i brokuł? Zawiń je w folię aluminiową i włóż do lodówki.

buzzfeed.com

Podobnie jak w przypadku bananów, ten trik pomoże zapobiec uwalnianiu etylenu, który przyspiesza dojrzewanie.