Triki kuchenne, które przydadzą się na co dzień. Na pewno o nich nie słyszałaś!
Średnia 5 (100%) 10 głosy(ów)

Jeśli Twoją pasją jest gotowanie, ale nie lubisz gdy niepotrzebne składniki skazane są tylko na kosz pod zlewem, to jesteś w dobrym miejscu 🙂 Opisane tutaj triki są proste i jednocześnie bardzo pomocne. Dzięki nim, nie będziesz musiała wyrzucać owoców z powodu zepsucia. Przechowuj je dłużej, a może po paru dniach przydadzą się w kolejnym przepisie i nie trzeba będzie kolejny raz wydawać na nie pieniędzy. Po zapoznaniu się z tymi sztuczkami ze zdumieniem zapytasz „Dlaczego wcześniej na to nie wpadłam?”

Gotowa na kuchenną rewolucję? 🙂

1. Załóż plastikową folę na łodygi bananów, aby przedłużyć ich świeżość.

triki kuchenne
buzzfeed.com

Ogranicza to wydzielanie etyleny, gazu, który odpowiedzialny jest za dojrzewanie tych owoców.

2. Utrzymaj świeżość truskawek dużo dłużej niż zwykle, dzięki moczeniu ich w roztworze octu i wody.

triki kuchenne
buzzfeed.com

Należy wymieszać 1 część octu i 10 części wody. Powstałym roztworem zalać truskawki i moczyć ok 2-3 minut. Następnie odcedź je i osusz ręcznikiem. Tak „zahartowane” truskawki przechowuj w lodówce. Roztwór wody z octem zabija wszystkie zarodniki pleśni na truskawkach. I nie bój się – ocet nie zepsuje smaku.

3. Przechowuj sałatkę dłużej niż zwykle, dzięki plastikowej torbie i papierowemu ręcznikowi.

triki kuchenne
buzzfeed.com

Przykryj sałatkę najpierw papierowym ręcznikiem, a następnie plastikową torbą. Pamiętaj, aby zmieniać ręcznik, gdy zacznie być wilgotny, ponieważ kluczem jest pozbycie się z sałaty niechcianej wilgoci. Plastikowa torba ma za zadanie nie przepuścić do środka wilgoci z zewnątrz.

Sałatkę należy przechowywać w lodówce 🙂

4. Został Ci seler i brokuł? Zawiń je w folię aluminiową i włóż do lodówki.

triki kuchenne
buzzfeed.com

Podobnie jak w przypadku bananów, ten trik pomoże zapobiec uwalnianiu etylenu, który przyspiesza dojrzewanie.

5. Nie wiesz jak przechowywać szparagi? Już wszystko wyjaśniamy.

triki kuchenne
buzzfeed.com

Odetnij 1 cm, włóż je do słoika z dwoma centymetrami zimnej wody, przykryj plastikową torbą i wstaw do lodówki. Pamiętaj, aby wymieniać wodę, gdy zrobi się mętna. Dzięki tej sztuczce szparagi powinny być świeże przez tydzień!

6. Zamroź resztę sosu

triki kuchenne
buzzfeed.com

Ten pomysł jest niesamowity. Dzięki niemu przestaniemy marnować resztki sosów. Zamroź resztkę sosu w foremkach do lodu. Jeśli będziemy potrzebować troszeczkę sosu do kolejnego dania, to nie będzie potrzeby go robić, wystarczy wyjąć tyle kostek ile potrzebujemy i podgrzać na patelni.

7. Zachowaj świeżość ciasta przez długi czas

triki kuchenne
buzzfeed.com

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu smaku tortu, który został po urodzinach będziesz potrzebowała kilku kawałków chleba tostowego. Przyłóż kromki do ciasta i włóż do lodówki, dzięki temu krawędzie nie wyschną i zachowają swój wspaniały smak.

8. Co zrobić z dużą ilością mleka z krótką datą przydatności?

triki kuchenne
buzzfeed.com

Masz dużo mleka z krótką datą przydatności? Zamroź je!
Wszystko, o czym musisz pamiętać to, to że pojemnik, w którym będziesz przechowywała mleko nie może być napełniony po brzegi, ponieważ podczas zamarzania, mleko zwiększy swoją objętość co może skutkować pęknięciem pojemnika.

Zwróć także uwagę na datę zamrożenia mleka i datę ważności. Liczba dni wskaże Ci jak długo mleko będzie jeszcze jadalne po rozmrożeniu.

Jeśli zdecydujesz się na rozmrożenie mleka wystarczy, że wstawisz pojemnik do lodówki i poczekasz, aż stanie się płynne. Pamiętaj, że nie należy rozmrażać mleka zbyt szybko, ponieważ może to skutkować jego zepsuciem.

Dzięki tym poradom świeże produkty spożywcze zachowają swoją trwałość i ważność na dłużej i nie trzeba będzie ich wyrzucać. Może to być także bardzo przydatne w przypadku mniejszych rodzin, które nie są w stanie zjeść od razu całości, a nie ma możliwości kupienia mniejszej porcji te porady są bezcenne.

Zobacz także – Idealne rolety rzymskie do Twojego domu! Chronią nie tylko przed słońcem.


loading...
loading...


Aktualizacja: 22 lutego 2019