15 pomysłów na wyjątkowe doniczki tej wiosny. Twój ogród przyciągnie wzrok każdego!
Oceń ten post

Gdy zbliża się wiosna i czujemy w powietrzu coraz wyższe, przyjemniejsze temperatury, to nie tylko czas, aby rozpocząć wiosenne porządki, ale także pomyśleć o tym, jak w tym roku zostanie zaprojektowany nasz ogród, taras lub balkon.

Aby podsunąć Wam trochę inspiracji, znaleźliśmy 15 pomysłów i propozycji, aby oryginalnie i z pomysłem wyeksponować kwiaty i różnego rodzaju rośliny:

1. Pierwsza idea doskonale pasuje do zbliżającej się Wielkanocy: aby pluszowy króliczek mógł czołgać się w doniczce do góry nogami, trzeba zaopatrzyć się w dwa pompony (większy i mniejszy) oraz gorący klej.
Pokrój filc i przyklej go do dużej pluszowej kulki. Następnie naklej mniejszy pompon, który będzie służył jako ogon. Do tego pomysłu wystarczy bardzo mała doniczka.

doniczki
pinterest.com

2. Zbita doniczka nie musi być natychmiast wyrzucana, a nieco kreatywności może tchnąć w nią drugie życie. Jak widać na tym obrazku, różne mniejsze doniczki umieszczono w dużej, zniszczonej. Wygląda efektownie, prawda?

doniczki
pinterest.com

3. Dolna doniczka służy jako podstawa. Mniejsze doniczki są następnie umieszczane na pasku z dziurką. Każda doniczka utknęła ukośnie w pręcie.
Oczywiście, gdy doniczki są wypełnione ziemią, konstrukcja musi być w stanie wytrzymać duży ciężar. Tak więc druga doniczka jest zanurzona od dołu w ziemi pierwszej. Ponadto doniczki są naprzemiennie przechylane w lewo i w prawo, aby zapewnić bardziej zrównoważony rozkład masy.

doniczki
pinterest.com

4. Ten pomysł wymaga nieco umiejętności stolarskich, ponieważ najpierw musisz zbudować konstrukcję, do której potrzebujesz w sumie cztery deski: dwie deski na stopnie, dwie belki nośne i poprzeczka do stabilizacji.

Oczywiście szerokość ramy oraz głębokość i wysokość poszczególnych desek są mierzone zgodnie z donicami, które chcesz na nich położyć.

doniczki
pinterest.com
doniczki
pinterest.com

5. Doniczki mogą być również wykorzystywane do innych celów, na przykład jako budki dla ptaków.

doniczki
pinterest.com

6. Alternatywą dla poprzedniego pomysłu jest wycięcie otworu w ściance doniczki. Taką konstrukcję można zawiesić na grubszej gałęzi.

doniczki
pinterest.com
7. Prosty, ale pomysłowy: jak pokazuje poniższy przykład, nawet stare przedmioty gospodarstwa domowego można przekształcić w doniczkę.
doniczki
pinterest.com

8. Okazuje się, że nawet w bloczkach betonowych można posadzić kwiaty. Bloki można układać jeden na drugim, dekorować i malować na różne kolory.

doniczki
pinterest.com

9. W poniższym przykładzie będziesz potrzebowała dwóch normalnych rozmiarów i ośmiu małych doniczek. Dwie małe doniczki są nakładane na siebie. Jak widać na zdjęciu, połączone są sznurkiem, który przechodzi przez otwór dużej doniczki w środku.
Doniczkę z kwiatami umieszcza się na środkowej donicy lub przykleja. Ponadto można pomalować garnki według własnej wyobraźni.

doniczki
pinterest.com

10. Szybkim i prostym pomysłem jest pomalowanie donic na żółto i namalowanie emocji na ”twarzach”. Nie wymaga to nawet artystycznego talentu da Vinci, ale po prostu żółtej, czarnej, a czasem czerwonej farby i pędzla.

doniczki
pinterest.com

11. Nawet stare plastikowe butelki nie muszą iść bezpośrednio do kosza, ale wciąż można je ożywić w formie małych doniczek. W zależności od wymaganej wysokości, odcinasz górną połowę butelki. Dolną część wypełniasz ziemią, a wcześniej możesz ją pomalować i udekorować, na przykład chwiejnymi oczami i uśmiechem.

doniczki
pinterest.com

12. Wyjątkowa ławka w ogrodzie? Wystarczy mieć solidną deskę i dwie duże doniczki, w których zasadzisz małe drzewka. Następnie wystarczy tylko wyciąć otwory w odpowiednich miejscach i umieścić deskę na donicach, zanim rośliny zaczną rosnąć.

doniczki
pinterest.com

13. Euro palety nie muszę być wykorzystywane tylko i wyłącznie do transportu towarów, ale świetnie sprawdzą się także jako ozdoby na taras. Barwnie pomaluj paletę i przymocuj do niej donice naprzemiennie, używając metalowych pierścieni na poprzeczkach.

doniczki
pinterest.com

14. Aby stworzyć własną donicę potrzeba stołka, starego koca, betonu i plandeki. Połóż koc na stołku i polej na niego beton. Poczekaj, aż wyschnie, a na końcu zdejmij koc.
Wysokość i kształt donicy zależy od wysokości stołka i fałd, które się utworzą.

doniczki
pinterest.com

15. I wreszcie sprytny pomysł, który musisz wypróbować: weź jedną lub dwie duże rury i kilka kątnic. Możesz przykleić łokcie do tuby lub przykleić je.
Umieść rurę w doniczce z ziemią, a następnie wypełnij kawałki kąta ziemią, aby zasadzić w niej swoje kwiaty.

doniczki
pinterest.com
Bez względu na to, czy duże czy małe doniczki, duży czy mały wysiłek: dzięki tym pomysłom może nadejść wiosna. Oznacza to, że żaden kąt w ogrodzie, na tarasie ani na balkonie nie pozostanie bez ozdób i kwiatów!

Zobacz także – Podróż w czasie, czyli aranżacja wnętrz w stylu lat 70.


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 stycznia 2019