Genialny pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych palet! Stworzysz własny zestaw wypoczynkowy.
Oceń ten post

Od zawsze palety były używane tylko w świecie transportu, na szczęście teraz jest inaczej. W dzisiejszych czasach można je również znaleźć w domach i ogrodach. W prosty i tani sposób ozdób swój dom w piękny, stylowy i modny sposób.

Masz stare, nieużywane palety i nie wiesz co z nimi zrobić? Ten artykuł wyjaśni Ci, jak zbudować własną kanapę. Nawet nie musisz być doświadczonym majsterkowiczem!

PS: Sam zdecydujesz o wielkości i kształcie swojej kanapy. Możesz połączyć kilka elementów, aby stworzyć więcej miejsca.

palety
maatkussens.nl

Co musisz mieć, aby stworzyć kanapę? 

  • 3 palety
  • Płyta OSB (tak duża jak 1 paleta)
  • Gruba pianka (również tak duża jak paleta)
  • Kawałek materiału (tak duży jak paleta + 20-30 cm więcej z każdej strony)
  • Zszywacz
  • Śruby lub wkręty
  • Śrubokręt lub wiertarko-wkrętarka akumulatorowa.

Za pomocą tych materiałów możesz zrobić własną kanapę w trzech krokach.

Krok 1:

Na początek układasz dwie palety – jedna na drugiej. Połącz obie do siebie za pomocą kilku śrub lub wkrętów

Umieść trzecią paletę pionowo przy najdłuższym boku palet i przymocuj ją mocno do nich. Podstawa do twojej kanapy jest teraz gotowa.

Możesz pomalować drewno na dowolny kolor. Użyj farby odpornej na warunki atmosferyczne. W ten sposób możesz dłużej cieszyć się Twoją kanapą!

Wskazówka: Sprawdź palety, zanim je połączysz, czy nie wystają żadne gwoździe. W ten sposób zapobiegasz kontuzjom.

Krok 2:

W tym kroku zrobimy poduszkę. Możesz wykonać dwie poduszki – jedna do oparcia, a druga do siedzenia. Metoda jest taka sama, ale potrzebne są wtedy dwie pianki, dwie płyty OSB i dwa kawałki materiału.

Dotnij płytę OSB do wielkości siedziska (lub oparcia) i przymocuj ją do palet. Możesz przykleić piankę do płyty, ale możesz też zostawić luźną poduszkę ( przydatne rozwiązanie, gdy nasza kanapa narażona jest na opady atmosferyczne)

palety
maatkussens.nl

Krok 3:

W trzecim i ostatnim kroku przymocuj tkaninę do pianki. Najpierw przytnij tkaninę do odpowiedniego rozmiaru. Upewnij się, że materiał pasuje do pianki i zakrywa całą jej powierzchnie.

Załóż starannie tkaninę pod piankę. Dokładnie przymocuj ją za pomocą zszywacza.

Otrzymaliśmy jedną część Twojej kanapy. Powtórz ten proces, aby uzyskać więcej części. Czy chcesz zrobić także stolik? Przymocuj dwie palety do sienie i umieść na nich szklaną płytkę. W ten sposób stworzyłeś kompletny prywatny zestaw wypoczynkowy.

Zobacz także – Masz dość komarów? Zwalcz je szybko i skutecznie! oraz Jak tanim kosztem odmienić wygląd mieszkania? My wiemy!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019