5 super pomysłów na wykorzystanie sukulentów w domu! Sprawdź!
Średnia 1 (20%) 1 głosy(ów)

Sukulenty są to rośliny, które mają niewielkie wymagania, dodatkowo są łatwe w uprawie.

Są to idealne kwiaty dla początkujących. Sukulenty są bardzo wytrzymałe i potrzebują bardzo niewiele. Największym błędem, jaki możemy popełnić podczas pielęgnacji jest za częste i za obfite podlewanie. Ponadto sukulenty stają się prawdziwym trendem. Pojawiają się w coraz to żywszych projektach wnętrz.

Jeśli chcesz możesz po prostu umieścić klasyczną doniczkę, a w niej sukulenty lub możesz zrobić z nimi coś naprawdę niezwykłego.

W korkuSUKULENTY

Czy w Twojej szufladzie zalegają korki po winie? Jeśli tak, to mamy doskonałe rozwiązanie na ich powtórne wykorzystanie.

Wystarczy, że w korku wydrążysz otwór i umieścisz w nim ziemie, a następnie posadzisz sukulenty. Do gotowych doniczek przy pomocy kleju na gorąco należy przytwierdzić magnesy i po wystygnięciu możemy przyczepić nasze doniczki do na przykład lodówki.

W wieniecSUKULENTY

Sukulenty można wykorzystać do zrobienia wieńca na drzwi. Spróbuj samemu wykonać taki wieniec ozdobiony sukulentami, a Twoje wnętrze lub drzwi wejściowe staną się bardzo oryginalne.

W klatce dla ptakówSUKULENTY

Jest to niewątpliwie jeden z bardziej kreatywnych sposobów wykorzystania sukulentów w Twoim domu. Jeśli masz nieużywaną klatkę dla ptaków, wypełnij ją ziemią doniczkową i umieść w niej kwiaty. Na efekty nie będziesz długo czekać,

W drewnianym stoleSUKULENTY

Dla osób, które lubią majsterkować ten projekt nie powinien stanowić problemu. Wbuduj w drewniany stół doniczkę. Możesz umieścić w niej nie tylko sukulenty, ale także zioła lub inne rośliny. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie wyjmowanej doniczki, podczas imprezy zamiast kwiatów, możesz umieścić pojemnik z lodem!

W szklanych kulachSukulenty

Istnieją wiszące terraria, które można przekształcić w małe „domki” dla sukulentów. Zwłaszcza, gdy zawiesimy kilka obok siebie wyglądają bardzo ładnie. Możesz je zawiesić w kuchni, salonie, werandzie lub w ogrodzie.

Zobacz także – Masz mały ogród? Z nami to nie problem! Aranżacje, pomysły, inspiracje.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019