Planujesz zakup nowych mebli ogrodowych? My Ci pomożemy!
Oceń ten post

Gdy było zimno ogród był rzadko odwiedzany, teraz gdy jest ciepło staje się ważną częścią domu. Coraz częściej spędzamy w nim wolny czas i dlatego zwracamy coraz większą uwagę na komfort. W dzisiejszych czasach nie można przegapić ładnego zestawu wypoczynkowego. Dlatego przygotowaliśmy artykuł na temat zakupu zestawu, w którym znajdziesz kilka porad i wskazówek, na co zwracać uwagę podczas wyboru idealnych mebli ogrodowych.

meble ogrodowe
outsideedgegardenfurniture

Materiał i obicie

Zestawy wypoczynkowe są w różnych kształtach i rozmiarach. Ważne, aby być dobrze zorientowanym przed zakupem. Przede wszystkim dokładnie zastanów się, który materiał najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Materiał w dużej mierze decyduje o wyglądzie zestawu. Następnie najlepiej wybrać zestaw wiklinowy lub teakowy .  Wiklina jest łatwa w utrzymaniu i trwała. Drewno teakowe jest w 100% naturalne, a także trwałe i łatwe w utrzymaniu. Drewno to ma dużo oleju, który służy jako naturalna warstwa ochronna.

Czy wolisz żeby Twój zestaw był bardziej zwarty i nowoczesny? Wtedy lepiej wybierz zestaw ze stali lub plastiku . Materiały te zapewniają mocniejsze wykończenie. Materiały te są również bardzo łatwe w utrzymaniu i trwałe, dzięki czemu można cieszyć się zestawem przez długi czas.

Oprócz materiału, z którego wykonane są meble, należy również zwrócić uwagę na obicie. W szczególności Sunbrella jest popularnym materiałem, który idealnie sprawdza się na zewnątrz. Ta tkanina jest wodoodporna – woda, która na niego spadnie, nie wsiąka i może zostać z niego łatwo wytarta. Ponadto wszelkie plamy są bardzo łatwe do usunięcia.

meble ogrodowe
furnitureformodernliving

Model i format

Zawsze pamiętaj o tym, jakiego formatu potrzebujesz. Zestaw musi być wystarczająco duży dla liczby osób, które będą z niego korzystać. Pamiętaj też, że zestaw musi mieć odpowiednie wymiary, aby można go było umieścić na tarasie i nie będzie wystawał poza niego.

meble ogrodowe
rattan-gardenfurniture

Gdy masz mało miejsca do dyspozycji pomyśl o zakupie zestawu składającego się z kilku modułów. Zestawy modułowe składają się z oddzielnych elementów, które można ustawić w dowolny sposób. Idealny na małe tarasy, gdzie musisz radzić sobie z niewielką przestrzenią.

Kup także pokrowiec ochronny

Bez względu na niskie koszty utrzymania niektórych zestawów zawsze warto kupić pokrowiec ochronny. Pokrowce te mają specjalną membranę, która zapobiega gromadzeniu się wody i brudu z zewnątrz. Pokrowce przepuszczają powietrze, więc twój zestaw wygląda jak nowy.

mebli ogrodowych
outsideedgegardenfurniture

Mamy nadzieje, że chodź w niewielki sposób przybliżyliśmy temat wybory mebli ogrodowych i nasze wskazówki zostaną wykorzystane podczas wyboru i zakupu idealnego zestawu wypoczynkowego.

Jeśli uważasz, że nasze wskazówki są ważne podziel się nimi z przyjaciółmi i rodziną.

Zobacz także – Jak zrobić 9 całkowicie naturalnych barwników jajek wielkanocnych. To dziecinnie proste!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019