SPRAWDŹ 10 porad dotyczących makijażu, które musi znać każda kobieta!
Średnia 3.4 (68%) 5 głosy(ów)

Makijażystki i wizażyści zawsze mają sekretne asy w rękawach, których używają do stworzenia idealnego makijażu. Czasami takie sztuczki pomagają artystom zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na temat sztuczek, których używają w swojej pracy. Jesteśmy pewni, że przydadzą się także Tobie!

Umyj gąbki przed umieszczeniem na nich jakiegokolwiek produktu.makijażu1

Umyj gąbki tuż przed ich użyciem i osusz je ręcznikiem. Rozprowadź produkt na twarzy za pomocą ruchu poklepywania. Ta wskazówka pomoże Ci nie tylko zaoszczędzić dużo pieniędzy na kosmetykach (ponieważ mniejsza ilość zostanie wchłonięta przez gąbkę), ale także stworzyć bardziej naturalny wygląd. [WIDEO]

Nie przechowuj kosmetyków w łazience.makijażu2

Pomijając fakt, że bakterie rozmnażają się w ciepłych i mokrych warunkach znacznie szybciej, wilgotność i wysoka temperatura, której nie można uniknąć w łazience, pogarszają jakość kosmetyków. Profesjonalni wizażyści wkładają do toreb specjalne sorbenty (te same, które są używane w pudełkach po butach, aby uniknąć dodatkowej wilgotności).

Spraw, by Twoje brwi wyglądały bardziej naturalnie.makijażu3

Użyj kredki do brwi. Na początku podkreśl dolną linię brwi, a następnie mocniej zaakcentuj końcówkę. Wypełnij ubytki we włoskach, a niewielką ilość kredki nałóż na początek brwi. By całość wyglądała naturalnie, wyczesz brwi spiralką.

Ukryj małe zmarszczki.makijażu4

Jeśli masz małe zmarszczki na powiekach, które chciałabyś ukryć, użyj matowych cieni. Jeśli jednak chcesz także, aby powieki trochę się świeciły, umieść kolor na wierzchu matowych cieni, ale tylko na środku powieki.

Użyj palety.makijażu5

Wizażyści często mieszają różne produkty, aby uzyskać pożądany efekt. Używają wtedy specjalnych metalowych palet, ale można po prostu użyć lustra lub plastikowego wieczka. Taka powierzchnia nie nagrzewa produktu ani go nie absorbuje. Możesz mieszać odcienie szminek, podkładów, cieni lub czegokolwiek chcesz. Tak jak profesjonaliści, możesz stworzyć kolor i teksturę, których potrzebujesz w tym konkretnym momencie.

Każdy odcień rumienia powinien być tam, gdzie należy.makijażu6

Nałóż różowe zabarwienie na policzkach, brzoskwiniowe tuż nad policzkami, a brązowe odcienie powinny znajdować się pod policzkami. Wizażystka, James Vincent mówi, że w ten sposób można odtworzyć naturalny rumieniec.

Starannie dobieraj kolor kosmetyków.makijażu7

Często jesteśmy rozczarowane tym, jak nowa szminka wygląda na naszych ustach. To dlatego, że kiedy testowaliśmy ją na dłoniach, kolor wyglądał zupełnie inaczej. Chodzi o różnicę w kolorze skóry na różnych częściach ciała. Skóra na wargach jest znacznie jaśniejsza niż skóra na dłoniach. Tak więc, wybierając kolor w sklepie, najlepiej wypróbuj go na końcach palców, gdzie jest prawie taki sam jak na ustach.
Wybierając podkład, nie należy go również testować na ręce, gdzie kolor jest ciemniejszy niż na twarzy. Umieść odrobinę kremu na wewnętrznej stronie przedramienia lub w miejscu, gdzie zaczyna się szyja.

Nie zapominaj o wnętrzu dolnych powiek.makijażu8

Podczas wykonywania makijażu oczu nie zapominaj o wnętrzu dolnej powieki. Zwykle jest to miejsce, które zdradza zmęczenie. Ciemna kredka sprawi, że oczy będą wyglądać jak „kotki” i będą bardziej wyraziste, a jaśniejsza optycznie powiększy oko.

Usuń makijaż bez wydawania dodatkowych pieniędzy.makijażu9

Okazuje się, że doskonałym produktem do usuwania makijażu jest… zwykły szampon dla dzieci. Świetnie usuwa nawet najsilniejszy makijaż i nie powoduje wysuszenia skóry.

Prawidłowo nakładaj korektor.makijażu10

Jeśli rozprowadzisz korektor wokół oczu w okrągłym ruchu, nie uzyskasz optymalnego zasięgu. Zamiast tego wykonaj odwrócony trójkąt. W ten sposób możesz bardziej naturalnie zakryć cienie pod oczami.

A Ty, jakich sztuczek makijażowych używasz?

Zobacz także – Tatuaże z białej henny podbijają Instagram! Zobacz najciekawsze inspiracje!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 września 2018