SPRAWDŹ 9 błędów makijażu, które sprawiają, że wyglądasz na starszą.
Średnia 4.2 (83.08%) 13 głosy(ów)

W okresie dojrzewania wiele dziewcząt chce wyglądać na starsze niż są w rzeczywistości. Ale to zmienia się najpóźniej z 30 rokiem życia. Od tego czasu kobieta próbuje wszystkiego, by wyglądać na młodszą. Produkty przeciw starzeniu i zdrowy tryb życia przynoszą jednak niewiele, jeśli popełniane są błędy w makijażu. Oto 9 wskazówek jak postępować podczas tworzenia make-upu:

1. Czarny eyelinerjak zrobic makijaz

Nawet jeśli czarne oko było Twoim znakiem rozpoznawczym w młodości, teraz powinnać powstrzymać się od takiego rodzaju make-upu. Czarny eyeliner sprawia, że oczy wyglądają na mniejsze niż są, a co za tym idzie wyglądasz na zmęczoną. Weź więc brązowy eyeliner, który wygląda dużo łagodniej.

2. Zbyt mocno podkreślone brwijak zrobic makijaz

Jeśli chodzi o makijaż brwi zawsze używaj koloru o odcieniu jaśniejszym niż Twój naturalny kolor włosów. To nie tylko sprawia, że wyglądasz bardziej naturalnie, ale także młodo.

3. Zbyt wiele warstw tuszu do rzęsjak zrobic makijaz

Stosuj maksymalnie dwie warstwy tuszu. Nie rezygnuj też całkowicie z mascary, jeśli chcesz wyglądać młodziej. Tusz do rzęs optycznie powiększa oczy.

4. Wykorzystanie pudrujak zrobic makijaz

Puder do twarzy łatwo osadza się w zmarszczkach i porach. Dlatego warto sięgać po ciekły podkład. Możesz też użyć przyciemnionego kremu na dzień.

5. Róż na policzkach

Jest prosta sztuczka, aby uzyskać odpowiedni efekt liftingu: po prostu zastosuj róż wzdłuż kości policzkowych aż do skroni.

6. Ciemna szminkajak zrobic makijaz

Mocna czerwień lub ciemnofioletowy kolor na ustach sprawia, że kobieta wygląda czasami bardziej uwodzicielsko – ale niestety również starzej. W związku z tym unikaj mocnych kolorów. Lepiej jest stosować jaśniejsze szminki i błyszczyki w delikatnych odcieniach różu lub moreli.

7. Korektor pod oczyjak zrobic makijaz

Korektor dokładnie kryje cienie i zaczerwienienia. To sprawia, że wyglądasz o lata młodziej!

8. Baza przed nałożeniem makijażu

Nałożenie kremu odżywczego jest koniecznością, jeśli chcesz wyglądać młodziej. Dzięki temu skóra staje się natychmiast gładsza i bardziej miękka, ponieważ zmarszczki często zawierają woski, oleje, kwas hialuronowy i cząstki odbijające światło.

9. Zalotkamake-upu

Przed nałożeniem tuszu warto użyć zalotki, by oprawić wygląd rzęs.

Ogólnie rzecz biorąc, zbyt dużo makijażu jest często powodem, dla którego kobieta jest uważana za starszą, niż jest w rzeczywistości. Dlatego nie zawsze więcej znaczy lepiej!

Źródło: brigitte.de freundin.de

Zobacz także – Tatuaż 3d – najnowszy trend i ciekawe inspiracje


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019