9 błędów ubraniowych, których musisz unikać gdy jest gorąco!
Średnia 3.5 (70%) 6 głosy(ów)

Kiedy słońce świeci z pełną mocą myślisz tylko o tym, aby ubrać coś lekkiego i zwiewnego. Krótkie spodenki, sukienki to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki nim czujesz się świetnie i nadal wyglądasz stylowo.

Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach, aby letni strój nie został zniszczony przez jedno niedopatrzenie. Poniższa lista ujawnia błędy jakie możemy popełnić przy doborze ubrania i pokazuje co zrobić, aby wyglądać dobrze. Na przykład błędne przekonanie, że klapki są fajne lub że rajstopy są obowiązkowe…

1. Przezroczyste ubrania

ubrania1Częściowo przezroczystym strojem można wyróżnić biustonosz lub pokazać trochę ciałka na plaży. Jednak są to wyjątki, o których powinnaś pamiętać na przykład, w biurze powinnaś w miarę możliwości trzymać się tradycyjnych bluzek i sukienek.

2. Klapki

ubrania2Te buty nie powinny być noszone nigdzie indziej niż na plaży. W mieście należy unikać także sandałów lub innych otwartych butów.

3. Ciasna odzież

ubrania3Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ciasna odzież często jest odpowiedzialna za problemy z krążeniem i uderzeniami gorąca. Ponieważ jeśli tkanina jest zbyt blisko skóry, powietrze nie może krążyć, a skóra nie może oddychać. Występuje wtedy tak zwany efekt sauny, który powoduje nadmierną potliwość. Z tego powodu lepiej nosić zwiewne spódnice lub sukienki.

4. Rajstopy

ubrania4W niektórych zawodach rajstopy, niestety także w lecie, są obowiązkowe. Kobiety noszące rajstopy powinny uwolnić się z tego obowiązku zaraz po pracy lub na urlopie i pokazać nogi.

5. Kolor czarny

ubrania5Czarne ubrania pozostawia się w szafie w upalne dni i zastępuje jaśniejszymi i bardziej kolorowymi rzeczami. Często te wesołe kolory łączymy z ciemnymi dodatkami, przez co wyglądają na ciężkie. Należy raczej zdecydować: albo nadać elegancki wygląd w ciemnych kolorach, albo ubierać jasny strój.

6. Ramiączka od biustonosza

ubrania6Gdy tylko sukienki bez ramiączek przesuwają się do przodu w szafie, pojawia się pytanie, który biustonosz ubrać pod spód. W żadnym wypadku nie powinnaś nosić biustonosza z szerokimi ramiączkami, ponieważ to niszczy cały wygląd. W zależności od tego, jaki masz kształt i rozmiar biustu, możesz polegać na biustonoszach bez ramiączek lub modelach w kolorze skóry.

7. Za dużo nagości

ubrania7Każdy powinien nosić to, co chce i w czym czuje się komfortowo. Jednak niektóre stroje mogą być zbyt odważne pokazując zarówno dekolt, plecy jak i nogi. Najlepiej gdy zdecydujemy się, na jedną część ciała, którą chcielibyśmy podkreślić. Nawet ubrania bez pleców mogą przyciągać wzrok.

8. Nieodpowiednia odzież

ubrania8Jak już wspomniano, strój letni powinien być zawsze dopasowany do okazji i miejsca. Nawet jeśli jest bardzo gorąco, powinnaś ubierać się odpowiednio do okazji, a luźne ciuchy zachować na czas wolny.

9. Zbyt dużo makijażu

ubrania9Oprócz doboru ubrań możesz popełniać błędy podczas stosowania makijażu. Zbyt dużo makijażu obciąża ciało i uniemożliwia skórze oddychanie. Ponadto istnieje ryzyko, że makijaż nie wytrzyma zbyt wysokich temperaturach na twarzy.

Diabeł często tkwi w szczegółach. Generalnie jednak, jeśli stylizacja pasuje do okazji, a Twoja skóra może oddychać, jesteś na dobrej drodze do stworzenia miłego letniego stroju.

Zobacz także – SPRAWDŹ 9 błędów makijażu, które sprawiają, że wyglądasz na starszą.


loading...
loading...


Aktualizacja: 14 sierpnia 2018