Makijaż permanentny brwi-wszystko co musisz o nim wiedzieć.
Oceń ten post

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi staje się coraz bardziej popularny z wielu powodów. To świetny sposób na uzyskanie pełnego, zadowalającego kształtu brwi, które mogą zwiększyć Twoją pewność siebie i zaoszczędzić cenne minuty w codziennej rutynie makijażu.

Obecnie dostępnych jest kilka opcji stałego makijażu brwi.permamentny makijaz

Makijaż permanentny brwi-metody:

Metoda włoskowa -polega na odwzorowywaniu naturalnego wyglądu brwi i rysowaniu włosków na skórze przy pomocy specjalnej maszynki oraz pojedynczej igły – można stosować ją do każdego typu cery.

Metoda piórkowa -tutaj używa się tak zwanego piórka, które w sposób precyzyjny i naturalny „układa” włoski. Jest to jednak technika, którą cechuje duża inwazyjność – piórko wkłuwa się w skórę na większą głębokość niż w przypadku metody włoskowej. Piórkiem można narysować idealny włos, jednak efekty zabiegów wykonywanych tą metodą są zaliczane do najmniej trwałych.

Metoda cieniowania (klasyczna) – jest odpowiednia dla osób, które są zadowolone z kształtu swoich brwi i chcą je jedynie podkreślić. Kolor jest wprowadzany w taki sposób, że tworzy efekt kolorowej mgiełki na naturalnym łuku. W efekcie wygląda podobnie jak przy użyciu cienia do brwi.

Metoda wypełnienia – metoda ta należy do najbardziej trwałych, ze względu na dużą ilość używanego barwnika. Efekt zabiegu metodą wypełnienia jest jednak najmniej naturalny.

Microblading – jest to ręczna metoda pigmentacji brwi, pozwalająca na zrekonstruowanie łuku brwiowego, by wyglądał jak najbardziej naturalnie. Metoda polega na rysowaniu brwi – włos po włosie, w ten sposób uzyskuje się rysunek odzwierciedlający naturalny układ włosków.

permamentny makijaz

Brwi permanentne tuż po zabiegu-jak o nie dbać?

Wskazane jest unikanie basenów, saun czy SPA na parę dni po zabiegu. Nie przemywaj skóry mydłem, a także nie traktuj jej zbyt mocno: nie trzyj, unikaj peelingu. Warto również używać specjalnych kremów z wysokim filtrem UV, które ochronią skórę przed poparzeniem słonecznym.permamentny makijaz

Jak długo utrzymuje się efekt?

Makijaż permanentny brwi może utrzymać się na skórze od kilku miesięcy do nawet 5 lat. Wpływ na jego trwałość ma wiele czynników: nasz styl życia, sposób wykonania, higiena oraz pielęgnacja po wykonanym zabiegu. Bardzo dużo zależy od precyzji kosmetyczki oraz dobranej metody i użytych pigmentów.permamentny makijaz

Koszt zabiegu?

Cena makijażu permanentnego zależy od wybranej metody, partii skóry oraz ilości użytego barwnika. Zazwyczaj waha się od 800-1500 zł.Makijaż permanentny brwi

Zobacz także – Modele wąskich dżinsów, które zobaczymy w tym sezonie wszędzie. Sprawdź, czy masz je w swojej garderobie.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019