Słowo impreza przynosi uśmiech na twarz każdego, a dlaczego? Ponieważ zabawa to eleganckie ubranie, wyśmienite jedzenie, taniec, plotki i dobre towarzystwo i… olśniewający makijaż wieczorowy! Czy jesteś gotowa iść dziś na imprezę? Nie? Co Cię powstrzymuje?

Jeśli ma to coś wspólnego z tym, że nie możesz znaleźć odpowiedniego makijażu dla siebie, nie martw się więcej! Ten artykuł ma na celu poprowadzić Cię przez rutynę wieczorowego makijażu.
Makijaż wieczorowy-ważne wskazówki
W zależności od okazji czy Twojego własnego stylu, makijaż wieczorowy może być delikatny lub wyrazisty i odważny.
Kiedy wybierasz się na elegancki bal czy ważne spotkanie, dobrym pomysłem będzie wybór makijażu stonowanego, bez zbędnych połysków, brokatów i rzucających się w oczy dodatków. Trafną decyzją będzie też jasny cień na powiekach i cienka, czarna kreska wykonana eyelinerem.
Są też takie okazje, gdzie możesz śmiało poszaleć z makijażem. Wybierając się na imprezę karnawałową, do klubu czy też na szalone urodziny koleżanki, bez wątpienia możesz postawić na ciemniejsze cienie, rozprowadzone nawet pod łuk brwiowy, brokaty czy sztuczne rzęsy,

Jednak najważniejszą rzeczą jest to, aby pamiętać, że makijaż wieczorowy powinien przede wszystkim podkreślać naszą urodę.
Makijaż wieczorowy-krok po kroku
1. Przygotowanie skóry twarzy
Zanim chwycisz za pędzle i kosmetyki kolorowe, wykonaj demakijaż. Najbardziej uniwersalnym produktem, którego możesz użyć niezależnie od rodzaju cery jest płyn micelarny. Jeśli chcesz, by make-up był trwały, kolejnym krokiem powinno być zastosowanie toniku, a na koniec kremu nawilżającego. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki o lekkiej konsystencji, które bardzo szybko się wchłaniają.
2. Wybór odpowiedniej bazy
Rynek oferuje wiele rodzajów tych kosmetyków. Od wygładzających, po rozświetlające, matujące i korygujące. Bazy wygładzające są idealne do cery szorstkiej w towarzystwie drobnych zmarszczek. Bazy rozświetlające sprawdzą się w cerach suchych i dojrzałych. Bazy matujące dedykowane są dla posiadaczek skóry tłustej. Ostatni rodzaj to bazy korygujące, które spełniają się w roli ukrywania niedoskonałości i przeznaczone są do cery problematycznej.
3. Podkład
Zanim przystąpisz do wyboru koloru podkładu, wybierz odpowiedni rodzaj, który najlepiej spełni oczekiwania Twojej cery.
Fluidy reklamowane jako „do 24 godzin trwałości” są zazwyczaj mocno kryjące. Tego typu kosmetyki idealnie sprawdzą się przy cerze tłustej i mieszanej nie obciążając jej zbytnio. Natomiast jeśli masz cerę suchą i normalną sięgaj po podkłady, które na etykiecie mają informację, że są rozświetlające i nawilżające.
Jak testować kolor podkładu?
Wybierz 3 odcienie podkładu i nałóż je na linię żuchwy, a następnie odczekaj 2-3 minuty, by się wchłonął i wybierz ten, który najlepiej stapia się ze skórą. Pamiętaj, aby nie testować podkładu na dłoni, ponieważ jej odcień różni się od odcieniu twarzy.
4. Puder

Puder jest niezbędny do przedłużania trwałości makijażu. Cząsteczki pudru świetnie wiążą się z podkładem i tworzą trwałą, naturalnie wyglądającą warstwę. Rynek oferuje dwa podstawowe rodzaje pudrów: pudry sypkie i prasowane. Puder prasowany przeznaczony jest raczej do poprawek, aniżeli do tworzenia makijażu. Na co dzień powinno używać się pudrów sypkich. Są lekkie i łatwiej nanoszące się, niż pudry w kompaktach. Nakładając puder wybierz gruby pędzelek.
5. Bronzer róż i konturowanie
Bronzer rozprowadź skośną linią biegnącą od okolicy uszu w kierunku kącików ust. Na policzki nałóż z kolei róż, który sprawi, że będziesz wyglądać zdrowo i świeżo. Jeżeli chcesz dodać swojej twarzy efektu w stylu glam, szczyt policzków muśnij rozświetlaczem o srebrzystym lub perłowym wykończeniu.
6. Cienie do powiek
Główny kolor cienia nakładamy od połowy oka (na wysokości źrenicy) i rozprowadzamy go w kierunku zewnętrznym. Na dolnej powiece zewnętrznej robimy to samo. Wnętrze powieki możemy zostawić gładkie, przeciągnąć ten sam cień, bądź dodać inny. Trzeba również pamiętać o dokładnym zacieraniu granicy cieni, czyli o tzw. blendowaniu.
Cienie powinny być dobrane do tęczówki oka. Nie poleca się stosowania barw pokrewnych (czyli np. do błękitnych oczu – niebieski cień), dobre wrażenie za to robią barwy „przeciwne” wobec koloru naszych oczu.
7. Rzęsy
Elementem obowiązkowym w makijażu wieczorowym są starannie wytuszowane rzęsy.
Co można zrobić, by wydłużyć i pogrubić rzęsy? Przede wszystkim między nakładaniem kolejnych warstw tuszu lekko je przypudrować odrobiną transparentnego pudru sypkiego, który sprawi, że rzęsy pokryją się grubszą warstwą tuszu (co je optycznie wydłuży i pogrubi), a jednocześnie nie będą sklejone.
8. Usta
Trwałość zapewni matowa konturówka, na którą nakłada się szminkę.
Zobacz także – Tatuaż na kręgosłupie-tutaj znajdziesz najciekawsze inspiracje!