Paznokcie żelowe – bez problemu zrobisz je sama!
Oceń ten post

Paznokcie żelowe to hit ostatnich lat. Są trwałe, estetyczne i wyglądają naturalniej niż tipsy. Dzięki żelowi nakładanym na szablonie można dowolnie paznokcie przedłużyć i nadać im upragniony kształt.

Paznokcie żelowe
xgea.co

Czym jest żelowy manicure?

Polerki żelowe składają się z monomerów akrylowych i oligomerów, które łączą się ze sobą po umieszczeniu pod światłem UV. Proces ten nazywa się „utwardzaniem” i w ciągu kilku sekund płynny żel zamienia się w twardą, odporną na chemikalia powłokę.

Paznokcie żelowe
i.pinimg.com

Paznokcie żelowe w domu – co jest potrzebne?

 • cleaner
 • primer (opcjonalnie)
 • patyczek do odsuwania skórek
 • pędzelek do nakładania żelu
 • oliwka do nawilżania skórek
 • bloczek
 • pilnik
 • waciki
 • szczoteczka do usuwania pyłu
 • formy do paznokci
 • żele-podkładowy (baza), budujące, kamuflujące, nabłyszczające
 • lampa UV lub LED

  Paznokcie żelowe
  pakfashionweek.com

Wykonanie krok po kroku:

1. Przygotuj swoje paznokcie żelowe

Umyj ręce i dokładnie je wysusz. Następnie za pomocą patyczka delikatnie odsuń skórki. Jeśli Twoje skórki są bardzo trudne do odparcia, możesz je zanurzyć w ciepłej wodzie na kilka minut.
Za pomocą pilnika stwórz idealny dla Ciebie kształt paznokcia, a potem odtłuść wacikiem nasączonym cleanerem. Możesz też nałożyć primer, który zwiększa przyczepność żelu do płytki.

2. Nakładanie żelowego lakieru

Na początek nałóż na paznokcie cienką warstwę bazy, nie dotykając skórek, a następnie włóż dłonie pod lampę. Nałóż formy, a potem żel.
Żel nakładaj cienkimi warstwami. Pierwsza warstwa buduje kształt i długość paznokcia. Druga ma zadanie wyprofilowania tzw Apex, czyli nadanie doskonałego kształtu. Trzecia jest wykończeniowa. Każda z warstw musi być utwardzona w lampie UV i przemyta cleanerem.

3. Piłowanie i nabłyszczanie

Gdy przedłużyłaś już wszystkie paznokcie możesz odkleić szablon, przemyć paznokcie cleaner’em i przystąpić do opiłowania. W tym przypadku opiłowanie polega na nadaniu preferowanego przez Ciebie kształtu paznokcia, poprawy Apexu, uzyskania lini włosa oraz usunięcia wszelkich nierówności. Po opiłowaniu wygładź paznokcie bloczkiem i usuń pył szczoteczką. Przemyj płytki cleanerem i nałóż żel nabłyszczający. Włóż dłonie pod lampę, by utwardzić żel i raz jeszcze użyj cleanera. Na koniec nałóż oliwkę na skórki.

Paznokcie żelowe
thesun.co.uk

Czy lakier żelowy może wyschnąć bez lampy?

Nie. Ten lakier do paznokci jest zupełnie inny niż zwykły i potrzebuje światła UV lub LED, aby utworzyć twardą warstwę.

Paznokcie żelowe – trwałość i cena

Ceny wahają się w zależności od salonu, ale jest to zwykle koszt od 100 do 160 złotych. Ponadto trzeba uzupełniać odrosty, zazwyczaj co około 3 tygodnie.

Paznokcie żelowe
thesun.co.uk

Czy manicure żelowy jest bezpieczny?

Istnieje kilka badań, które sugerują, że zbyt dużo światła UV może prowadzić do nowotworów skóry, ale inne badania odrzuciły to. W opublikowanym w 2015 roku badaniu JAMA Dermatology stwierdzono, że ryzyko zachorowania na raka skóry spowodowane promieniowaniem UV jest niewielkie, ale konsumenci powinni stosować „fizyczne filtry blokujące lub rękawice ochronne UVA, aby ograniczyć ryzyko kancerogenezy i fotostarzenia”.

Zobacz także – Moda lat 80 tych powraca jak bumerang! Zobacz najciekawsze inspiracje!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019