Pleciona róża jest najgorętszą nową fryzurą! Każdy ma obsesję na jej punkcie!
Średnia 5 (100%) 9 głosy(ów)

Okazuje się, że nie musisz być hipisem, aby nosić kwiaty we włosach. Najgorętszym trendem w modzie na wiosnę są te zawiłe warkocze, ułożone w taki sposób, że przypomina różę i są niezwykle popularne na Instagramie.

Stworzone przez Alison Valsamis, fryzjerkę z Fairfield w stanie Connecticut, ostateczne upięcie może być zbyt skomplikowane i trudne do osiągnięcia w domu. Jednak na szczęście Alison wyjaśniła, jak to się robi w wywiadzie dla Allure.

„Zaczynam od małego 3-pasmowego warkocza, który roluję i tworzę z niego środek kwiatu. Potem robię warkocze kłosy oraz warkocze holenderskie (te wypukłe), rozciągając je trochę, by nadać im trówymiarowość, a fryzura zyskała głębię. Kończę warkoczem holenderskim 3-pasmowym wokół kwiatu, który tworzy wygląd dużych płatków róży” – mówi twórczyni fryzury.

Fryzjerka Alison Valsamis stworzyła doskonałą plecioną fryzurę na wiosnę i lato.
pleciona róża1

Jej inspiracją były róże.

pleciona róża2

pleciona róża10 pleciona róża9 pleciona róża8 pleciona róża7 pleciona róża6 pleciona róża5 pleciona róża4 warkocze

Fryzura nie należy do najłatwiejszych, wymaga cierpliwości i wprawy. Jednak warto poświęcić trochę czasu, aby zachwycić znajomych niepowtarzalnym uczesaniem! Jak wykonać upięcie przypominające różę? Najważniejsze jest nakładanie kolejnych warstw oraz użycie lakieru teksturyzującego, który ma zupełnie inne działanie niż zwykły. Oprócz utrzymania fryzury w niezmiennej formie przez dłuższy czas, zapewnia zmianę tekstury włosa, a tym samym zwiększa jego podatność na stylizację.

Zobacz także – 5 genialnych sposobów na piękne loki bez lokówki. To takie proste!


loading...
loading...


Aktualizacja: 5 września 2018