Tatuaże damskie – symbolika i inspiracje
Średnia 4.4 (88.75%) 48 głosy(ów)


Przedstawiamy pomysły na tatuaże damskie, najlepsze projekty i ich znaczenie oraz pomysły na miejsca docelowe.

TATUAŻE DAMSKIE

Symbolika

1. Łapacz snów

Łapacz snów Łapacz snów1 Łapacz snów2
Dreamcatcher jest w rzeczywistości bardzo pięknym i znaczącym symbolem. W kulturach rdzennych Amerykanów, łapacze snów są filtrami, które łapią złe sny w sieci (podobnie jak pająki).

2. Skrzydła anioła

Tatuaże damskie15

Tatuaże damskie16

Tatuaże damskie ze skrzydłami aniołów mogą oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Czasami przypominają o kimś kochanym i zagubionym, a czasem tatuaże aniołów są po to, aby strzec i chronić.

3. Motyl

Tatuaże damskie10

Tatuaże damskie11

Piękny tatuaż motyla jest doskonałym symbolem wzrostu i odrodzenia. Przejście od nieatrakcyjnej gąsienicy (lub przeciętnego lądowego stworzenia) do pięknego motyla (lub stworzenia, które potrafi latać) jest symbolem łaski i transformacji.

4. Pióro

Tatuaże damskie12

Tatuaże damskie13

Tatuaże z piór mają wiele różnych znaczeń w zależności od rodzaju piór. Ogólnie mówiąc, większość tatuaży z piór jest symbolem wolności, jak ptak w locie.

5. Gwiazda

Tatuaże damskie14

Tatuaże damskie1

Gwiazda jest zdecydowanie symbolem sukcesu. Tatuaże z gwiazdami przypominają nam, aby błyszczeć i ciągle zbliżać się do doskonałości.

6. Lotos

Tatuaże damskie2

Tatuaże damskie3

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kwiat lotosu jest bardzo znaczącym symbolem w wielu kulturach Wschodu. Tatuaż lotosu może oznaczać wiele różnych rzeczy. Niektóre z najbardziej popularnych znaczeń to odrodzenie, wytrwałość nad trudnościami, a czasami nawet symboliczny odpowiednik kobiecej seksualności.

7. Łapa

Tatuaże damskie4

Tatuaże damskie5

Tatuaże damskie z nadrukiem łapy stają się coraz bardziej popularne, a każdy z nich ma inne znaczenie, w zależności od osoby i rodzaju łapy. Odbitki łap psów są zwykle symbolem siły i dumy. Łapy kota są często słodkim symbolem zabawy, a nawet symbolem przebiegłości i dowcipu.

8. Ważka

Tatuaże damskie6

Tatuaże damskie7

Ważki to więcej niż ładne małe owady; te stworzenia są pełne głębokiego znaczenia i inspiracji. Często są symbolem głębokich myśli i wyższej podświadomości.

9. Serce

Tatuaże damskie8

Serce Serce1

Tatuaże damskie – serca mogą symbolizować miłość osoby do kogoś innego, miłość osoby do życia i ludzkości, a nawet pragnienie znalezienia miłości. To skomplikowany i bardzo osobisty tatuaż.

10. Nieskończoność

Nieskończoność Nieskończoność1 Nieskończoność2
Może oznaczać wieczną miłość, wieczne życie, a nawet wieczne odrodzenie.

11. Słońce i księżyc

Słońce i księżyc Słońce i księżyc1 Słońce i księżyc2
Podczas gdy tatuaż damski słońca i księżyca może wyglądać jak hippis i nowy wiek, symbolika jest w rzeczywistości dużo bardziej skomplikowana. Tatuaż słońca i księżyca symbolizuje światło i ciemność, dobro i zło, zgodność i przeciwieństwa.

12. Koliber

Koliber Koliber1 Koliber2
Czy kiedykolwiek obserwowałeś kolibra podczas lotu? Czy widziałeś kiedyś, jak dwa kolibry wirują dziko, patrząc na siebie w jakimś szalonym, ale elegancko choreograficznym tańcu? Jeśli tak, to już wiesz, dlaczego tatuaże z kolibrem są symbolem szczęścia i miłości.

13. Kotwica

Kotwica Kotwica1 Kotwica2
Tatuaże damskie kotwiczne często kojarzą się z krzepkimi ramionami marynarzy; jednak nie wszyscy ludzie noszący te tatuaże żyją na morzu. W rzeczywistości kotwica jest silnym symbolem stabilności.

14. Korona

Korona Korona1 Korona2
Tatuaże damskie koronne stają się coraz bardziej popularne, a korona zawsze była symbolem władzy królewskiej. Tatuaż korony jest często noszony przez kogoś, kto nie tylko myśli bardzo wysoko o sobie (nie ma nic złego w zdrowym poczuciu własnej wartości), ale kimś, kto stawia się ponad wszystkimi innymi, jako władca . Oczywiście zawsze mądrze jest pamiętać, że „ciężka jest głowa, która nosi koronę”.

15. Konik morski

Konik morski Konik morski1 Konik morski2
Chociaż koniki morskie są prawdziwe, to ich wyjątkowy wygląd i fascynujący rytuał godowy to coś, co sprawia, że wydają się niemal fantazyjne, dlatego konik morski jest najczęściej uważany za symbol kreatywności.

Ci, którzy mają tatuaż konika morskiego, przykładają dużą wagę do bardziej fantastycznej strony życia oraz do znaczenia kreatywności i wyobraźni.

tatuaż damski

Nie ma znaczenia, czy jest to napis, symbol czy zdjęcie; czy jest na plecach, ramieniu czy nadgarstku. Tatuaż powinien wyrażać Twój wewnętrzny świat i pokazać Twoją osobowość. Tylko w ten sposób możesz uzyskać najlepszy tatuaż, który uczyni Cię wyjątkowym. Zdjęcia tatuaży, które są dostępne na naszej stronie, pomogą Ci stworzyć niepowtarzalną dekorację ciała!

Tatuaże damskie wzory

Tatuaże damskie na nadgarstku

Nadgarstek jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na tatuaż wśród kobiet. Tatuaże na tej części ciała są jedyne w swoim rodzaju. Na początku można myśleć, że są to małe, proste symbole, ale tak naprawdę mogą wiele znaczyć dla osoby, która je nosi. Wzory tatuaży na nadgarstku różnią się, ponieważ istnieją zarówno proste, jak i bardzo złożone projekty.
Zobacz tatuaże damskie na nadgarstku – inspiracje:

Tatuaże damskie1
tattooblend
Tatuaże damskie5
tattooblend
Tatuaże damskie4
tattooblend
Tatuaże damskie3
tattooblend
Tatuaże damskie2
tattooblend

Tatuaże damskie na przedramieniu

Czy interesuje Cię tatuaż, który się wyróżnia, ale nie jest tak duży, kosztowny i czasochłonny, jak pełny rękaw? Jeśli tak, zdecydowanie zalecamy wybór przedramienia – jedno z najbardziej popularnych miejsc na tatuaż. Przedramię zapewnia również wystarczającą ilość miejsca do tworzenia skomplikowanych wzorów i motywów. Dodatkowo każdy będzie mógł zobaczyć Twój tatuaż.
Zobacz tatuaże damskie na przedramieniu – inspiracje:

Tatuaże damskie6
cuded
Tatuaże damskie7
cuded
Tatuaże damskie8
cuded
Tatuaże damskie9
cuded
Tatuaże damskie10
cuded

Tatuaże damskie na udzie

To miejsce jest idealne dla osób, które nie chcą pokazywać swoich tatuaży przez cały czas. Tatuaż umieszczony na udach, może być wygodnie przykryty spodniami lub dłuższą sukienką.
Zobacz tatuaże damskie na udzie – inspiracje:

Tatuaże damskie11
tattoo-models
Tatuaże damskie12
tattoo-models
Tatuaże damskie13
tattoo-models
Tatuaże damskie14
tattoo-models
Tatuaże damskie1
tattoo-models

Tatuaże damskie na stopie

Jednym z popularnych miejsc do tworzenia wzorów tatuaży jest stopa. Wiele gwiazd ma tatuaże na na tej części ciała, np. Rihanna, Kate Hudson, Megan fox czy Jennifer Aniston. Tatuaże na stopach kobiet wyglądają bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza w połączeniu z butami na wysokim obcasie.
Zobacz tatuaże damskie na stopie – inspiracje:

Tatuaże damskie16
wildtattooar
Tatuaże damskie17
wildtattooar
Tatuaże damskie18
wildtattooar
Tatuaże damskie19
wildtattooar
Tatuaże damskie20
wildtattooar

Tatuaże damskie na karku

Tył szyi jest popularnym miejscem na tatuaż, ponieważ jest on zarówno dobrze widoczny, jak i łatwy do ukrycia. Kobiety uwielbiają mieć tatuaż w tym obszarze. Kark wygląda na zmysłową część ciała.
Zobacz tatuaże damskie na karku – inspiracje:

Tatuaże damskie21
i2
Tatuaże damskie22
i2
Tatuaże damskie23
i2
Tatuaże damskie24
i2

Tatuaże damskie na plecach

Plecy pozostawiają dużo miejsca na tatuaż; możesz zdecydować się wtedy na mały lub taki, który pokryje całe plecy. Wybór tego miejsca jest idealny, kiedy chcesz np. ukryć tatuaż w pracy. Praktycznie nikt nie musi wiedzieć, że go masz.

Zobacz tatuaże damskie na plecach – inspiracje:

Tatuaże damskie25
piercemeup
Tatuaże damskie26
piercemeup
Tatuaże damskie27
piercemeup
Tatuaże damskie28
piercemeup
Tatuaże damskie29
piercemeup

Tatuaże damskie kwiaty

Kwiatowe tatuaże, które pomagają w tworzeniu wizerunku wrażliwości i kobiecości są również bardzo popularnym sposobem dekorowania ciała. Jednak wybierając kwiatowy atrament, panie powinny pamiętać, że każdy kwiat ma szczególne znaczenie. Poniżej znajduje się lista kreatywnych i interesujących pomysłów na tatuaż kwiatowy, które można skutecznie wybrać, aby uzyskać stylowe body art.
Zobacz tatuaże damskie kwiaty -inspiracje:

Tatuaże damskie31
galknows
Tatuaże damskie32
galknows
Tatuaże damskie33
galknows
Tatuaże damskie34
galknows
Tatuaże damskie35
galknows

Tatuaże damskie napisy

Wybór napisu oznacza coś innego dla każdej osoby. Dla niektórych może to być przypomnienie pamiętnej części ich życia, wyrażenie stałego stanu umysłu, a nawet prostej zasady czy motta, którymi kierują się w codziennym życiu. Więc jeśli masz zamiar zrobić tatuaż na ciele, pamiętaj, że będziesz go mieć na zawsze, więc powinien on być dla Ciebie tak samo ważny 20 lat później!
Zobacz tatuaże damskie napisy – inspiracje:

Niebo nade mną, ziemia pode mną, ogień we mnie

Tatuaże damskie36
tattoosbeautiful

Słowa są naszym najbardziej niewyczerpanym źródłem magii

Tatuaże damskie37
tattoosbeautiful

Myśl pozytywnie

Tatuaże damskie38
tattoosbeautiful

Dopóki znów Cię nie zobaczę

Tatuaże damskie39
tattoosbeautiful

Za każdą ciemną nocą jest jaśniejszy dzień

Tatuaże damskie40
tattoosbeautiful

Nigdy porażka, zawsze lekcja

Tatuaże damskie41
tattoosbeautiful

Źródło: youqueen.com

Zobacz także – Kombinacje mody dla kobiet w ciąży – sezon wiosenno-letni


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019