10 codziennych nawyków, które szkodzą Twojej psychice.
Średnia 4.2 (84%) 5 głosy(ów)

Ogólne przygnębienie, zaburzenia lękowe, fazy depresyjne. Nie zawsze są ku nim oczywiste powody. Czasami są to raczej małe nawyki, które stopniowo wkradają się do codziennego życia. Fakt, że one również mogą być przyczyną poważnych problemów zwykle nie jest oczywisty dla wielu osób. W tym artykule dowiesz się, które 10 nawyków może wyraźnie szkodzić Twojej psychice:

Zła postawanawyków1

Badanie wykazało, że taka postawa może zaszkodzić nie tylko zdrowiu fizycznemu, ale także psychicznemu. Stwierdzono, że ludzie, którzy regularnie przyjmują taką postawę, wykazują większe wahania nastroju i mają tendencję do zapamiętywania większej ilości negatywnych zdarzeń.

Zdjęcia zamiast rzeczywiste doświadczenianawyków2

Każdy, kto skupia się tylko na robieniu zdjęć ryzykuje, że nie będzie w stanie zapamiętać wszystkich tych chwil później. Aby temu przeciwdziałać, ważne jest, aby skupić się na danym temacie i unikać fotografowania cały czas. Jeszcze lepiej jest zostawić aparat w kieszeni, aby móc zwrócić szczególną uwagę na rzeczywistą chwilę.

Brak ćwiczeńnawyków3

Ćwiczenia fizyczne są nie tylko dobre dla Twojego ciała, ale także dla Twojej psychiki. Naukowcy odkryli, że osoby ćwiczące trzy razy w tygodniu zmniejszają ryzyko depresji nawet o 19%. Dlatego zaleca się, aby częściej być aktywnym fizycznie i na przykład zamiast włączenia TV udać się na dłuższy spacer.

Odkładanie ważnych spraw na potemnawyków4

Ci, którzy zawsze odkładają ważne sprawy na później, zazwyczaj robią to z dwóch powodów: sprawy te powodują niepokój lub stres. Aby przerwać błędne koło, możesz sprawić sobie jakąś przyjemność po każdym wyzwaniu. Na przykład po wykonaniu zadania obejrzyj swój ulubiony serial. W przyszłości nie będziesz kojarzyć już trudnych zadań z niepokojem i stresem, ale małą nagrodą. Tendencja do zostawiania trudnych spraw na później także się zmniejszy.

Brak snunawyków5

Sen wpływa nie tylko na funkcje organizmu, ale także na zdolności emocjonalne i umysłowe. Dlatego konieczne jest dotarcie do sedna problemów ze snem, aby rozwiązać je na stałe. Postaraj się także, aby Twoja strefa spania była jak najbardziej komfortowa i relaksująca.

Ciągły kontakt z ludźminawyków6

Przebywanie w towarzystwie bez przerwy może zaszkodzić Twojej psychice. Oznacza to, że nie rezerwujesz czasu tylko dla siebie. Jednak, aby być szczęśliwym, jest to niezbędne. Tylko wtedy możesz wizualizować i osiągać cele. Dlatego powinieneś od czasu do czasu umawiać się wyłącznie ze sobą.

Rozmowy wirtualne zamiast realnychnawyków7

Media społecznościowe, takie jak Facebook czy WhatsApp, ułatwiają kontakt z przyjaciółmi i członkami rodziny. Jednak rozmowy wirtualne nie zastępują bezpośrednich rozmów. Aby pozytywne efekty kontaktów społecznych były widoczne, w miarę możliwości powinieneś spotykać się z przyjaciółmi lub członkami rodziny osobiście!

Zależność od smartfonanawyków8

Godziny korzystania ze smartfona szkodzą nie tylko oczom, ale także zdrowiu psychicznemu. Ponieważ smartfony spełniają wiele funkcji, Twoje zmysły są nadmiernie pobudzane. Krótko mówiąc, Twoje ciało i mózg nie mogą się prawidłowo zregenerować. Dlatego włącz do swojej codziennej rutyny pewien okres czasu, w którym nie używasz smartfona.

Toksyczny związeknawyków9

Nie każdy związek sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Wręcz przeciwnie! Toksyczne relacje mogą nawet doprowadzić do depresji i innych problemów na tle emocjonalnym. Jeśli Twój partner podważa Twoją pewność siebie i zawsze oskarża Cię o bycie odpowiedzialnym za wszystko, negatywnie wpływa na Twoje zdrowie psychiczne. Kiedy pojawiają się oznaki toksycznego związku, dobrym pomysłem jest położenie temu kresu, by nie doprowadzić do depresji i zaburzeń lękowych.

Zbyt poważne podchodzenie do życianawyków10

Każdy, kto traktuje życie zbyt poważnie i rozmyśla nad wszystkim, na zawsze traci pełną radość życia. Więc zamiast wstydzić się w kłopotliwej sytuacji, powinieneś raczej śmiać się z siebie, ponieważ śmiech sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy, a zatem jest kluczowym aspektem, aby wyraźnie poprawić zdrowie psychiczne.

Teraz, gdy wiesz, które 10 nawyków może zaszkodzić Twojemu zdrowiu psychicznemu, możesz pozbyć się ich ze swojego codziennego życia, a tym samym znacząco poprawić swój stan psychiczny. Twoje szczęście jest na wyciągnięcie ręki!

Zobacz także – 14 zadziwiających faktów ze świata, o których nie mieliśmy pojęcia. Może i Ciebie zaskoczą?


loading...
loading...


Aktualizacja: 21 sierpnia 2019