12 największych dziur na naszej planecie! One zapierają dech w piersi!
Średnia 1.5 (30%) 2 głosy(ów)

Zdolności ludzkości i natury same w sobie naprawdę nie znają granic. Dzięki temu mamy tak zróżnicowany krajobraz i imponującą architekturę na świecie.

Postanowiliśmy dowiedzieć się nieco więcej o jednym z najbardziej fascynujących zjawisk na naszej planecie: największych dziurach na powierzchni Ziemi:

1. The Deluxe Mystery Hole

dziury
To podziemna seria pomieszczeń, w których ściany i podłogi są zbudowane pod kątem, aby sprawiać wrażenie, że coś jest nie tak z grawitacją w okolicy. Jest jedna sekcja, w której woda pozornie płynie w górę, a przewodnik siedzi na krześle z dwiema nogami unoszącymi się w powietrzu i dwiema nogami podtrzymywanymi przez ścianę. Początki Deluxe Mystery Hole pozostają niewyjaśnione. Obecnie jest atrakcją turystyczną.

2. The Hole of Glory

dziury
Znajduje się na zaporze Monticello. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to tunel w głąb Ziemi, ale w rzeczywistości służy on wyłącznie do odprowadzania wody.

3. Sawmill Sink

dziuryJasnoniebieska dziura na Bahamach, która była miejscem badań archeologicznych. Pomogła naukowcom zrozumieć, czym była Ziemia tysiące lat temu.

4. The Devil’s Sinkhole

dziuryTo podziemna jaskinia, do której wstęp jest surowo zabroniony. Latem może z niego wylecieć aż 3 miliony nietoperzy.

5. Wielka Niebieska Dziura

dziuryTa dziura znajduje się w centrum Lighthouse Reef, położonej na Morzu Karaibskim. Pierwotnie był to system jaskiń, które powstały w czasie ostatniej epoki lodowcowej. Wielka Niebieska Dziura jest uważana za jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania.

6. Dean’s Blue Hole

dziuryDean’s Blue Hole to najgłębsza niebieska dziura na świecie. Można ją znaleźć na Bahamach i służy jako poligon dla nurków.

7. The Harwood Hole

dziuryHarwood Hole znajduje się w Nowej Zelandii. To najgłębsza pionowa jaskinia na Ziemi.

8. Kopalnia Mir

dziuryKopalnia Mir jest jednym z największych źródeł diamentów w Rosji. Diamenty są tam wydobywane głęboko z wnętrza Ziemi.

9. The Udachnaya Pipe

dziuryTo kolejne źródło diamentów w Jakucji, w Rosji. Znajduje się 20 km od koła podbiegunowego.

10. The Heavenly Pit

dziuryWgłębienie „Niebiańskiej otchłani” powstało 128 000 lat temu. To najgłębszy labirynt na świecie i ulubione miejsce miłośników spadochroniarstwa.

11. Kanion Bingham

dziuryTo kopalnia węgla brunatnego w stanie Utah w USA .

12. 2010 Guatemala City Sinkhole

dziuraW 2010 r. utworzono 20-metrowy wykop w mieście Gwatemala. Zniszczył skrzyżowanie i pochłonął trzykondygnacyjną fabrykę. Stworzono go z kilku powodów, w tym z powodu tropikalnej burzy Agathy, erupcji wulkanu Pacaya i wycieku z rur kanalizacyjnych.

Źródło: ntd.tv

Zobacz także – Wdowiec poszukuje rodziny na Boże Narodzenie. Umieszcza poruszające ogłoszenie w jednym z supermarketów. oraz Nie uwierzysz, co robi 98-latka, by zapomnieć o samotności! TO STRASZNE!


loading...
loading...


Aktualizacja: 20 lutego 2019