12 rzeczy codziennego użytku, które wkrótce znikną z naszego życia. Nie spodziewaliśmy się tego!
Oceń ten post

Linie naziemne zniknęły, podobnie jak kasety wideo. Z niekończącym się postępem technologicznym, istnieje wiele innych rzeczy, które wyjdą z mody lub staną się nieużyteczne w niedalekiej przyszłości.

Zebraliśmy dla Was kilka z nich, które teraz są na porządku dziennym, ale mogą nie być znane następnemu pokoleniu. Ta lista może być nieco zaskakująca, ponieważ zawiera niektóre z naszych ulubionych rzeczy:

1. Czekolada

rzeczy

Nie chcemy cię zaszokować, ale spójrzmy na gorzką prawdę. Pewnie będziemy musieli kiedyś pożegnać się z ulubioną czekoladą. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim zmniejsza się produkcja kakao, zostało już mało czasu, gdy czekoladki mogą zniknąć całkowicie.

2. Złoto

rzeczy

Może to być złą wiadomością dla wielu ludzi. Żółty metal powoli znikać z powierzchni ziemi. Inwestycje w złoto spadają, a podaż ma spaść o 15-20% w ciągu najbliższych kilku lat.
Wygląda na to, że ludzie tracą zainteresowanie tym metalem.

3. Gotówka

rzeczy

Gotówka, a nawet karty kredytowe i debetowe, mogą wkrótce przestać mieć sens. Tak samo, jak nikt nie myślał, że 50 lat temu pieniądze zostaną zastąpione kartami, przez następne 50 lat dojdzie do kolejnej zmiany metod transakcyjnych. Twój smartfon i odciski palców wystarczą, by kupić swoje ulubione rzeczy. Zastanawiamy się, co będziesz wtedy przechowywać w swoim portfelu?

4. Podpisy

rzeczy

Podpisy wkrótce staną się przeszłością. Najnowszym osiągnięciem technologii jest biometria, taka jak tęczówka, odciski palców i rozpoznawanie głosu. Nie ma szans, aby ktokolwiek mógł wytwarzać odczyty fałszywych tęczówek lub odciski palców.

5. Piloty zdalne

rzeczy

Ile pilotów masz teraz w domu? Istnieje ogromna zależność od tych prostokątnych produktów. Ponadto ciągle się gubią, a my nieustannie ich szukamy.
Jednak dzięki postępowi technologicznemu potrzeba posiadania pilota wkrótce się skończy. Polecenia głosowe i wyszukiwania głosowe będą wystarczające do zmiany kanałów.

6. Korki

rzeczy

Czy to nie brzmi jak sen? Wkrótce stanie się rzeczywistością dzięki samochodom bez kierowcy. Te pojazdy są automatycznie napędzane i nie popełniają błędów. Dlatego też, gdy wszystkie auta jadą bezpiecznie, na drogach nie powinno być żadnych korków. Oczekuje się również, że nawet lusterka samochodowe nie będą wymagane w tych zautomatyzowanych samochodach. Niektóre z czołowych firm samochodowych już rozpoczęły produkcję takich nowości.

7. Pracownicy fast food

rzeczy

Przyjmowanie zamówień, przygotowywanie posiłków i obsługa gości to zadania, które wkrótce będą obsługiwane przez roboty.

8. Chirurdzy

rzeczy

Wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie medycyny wkrótce będą poszukiwać zmiany pracy. Dzięki sztucznej inteligencji i robotycznym rozwiązaniom, które zyskują kontrolę, wszystkie główne operacje mogą być wykonywane przez roboty. Czujecie się bezpieczniejsi czy wręcz przeciwnie?

9. Cukrzyca

rzeczy

Cukrzyca może nas pożegnać w przyszłości. Po pierwsze, naukowcy już szukają klonu cukru, który będzie wyglądał i smakował jak cukier bez jego negatywnych właściwości. A jeśli to nie wystarczy, osoby chore na cukrzycę będą mogły wszczepić zdrową wysepkę komórek Langerhansa do trzustki , aby pozbyć się choroby.

10. Prywatność

rzeczy

Wraz z postępem IoT zawsze będziesz pod obserwacją. Twoje zwyczaje związane z kliknięciami i wzorce zakupów mogą wkrótce zostać zarejestrowane i nie będzie to miało żadnego znaczenia, jeśli wylogowałeś się lub przeszedłeś w tryb offline.
Można to również uznać za koniec prywatności. Czy jesteśmy na to gotowi?

11. Zamki i klucze

rzeczy

Zamki i klucze staną się banalne w ciągu następnych 20-30 lat. Być może będziemy musieli zabrać dzieci i wnuki do muzeów, aby pokazać im te starożytne przedmioty. Kto więc zadba o bezpieczeństwo naszego dobytku? Wkrótce będziemy mieć czytniki kart do wykonywania tej pracy. Niektóre firmy samochodowe wprowadziły już pojazdy z zapłonem przyciskowym.

12. Ładowarki

lat

Ładowarki wkrótce staną się niepotrzebne. W bezprzewodowym świecie sieci Bluetooth, NFC i Wi-Fi wszystko, czego potrzebujemy, to powierzchnia ładowania – oczywiście bez żadnych kabli. Istnieje możliwość, że zdalne ładowanie może wkrótce stać się rzeczywistością, a my będziemy mogli naładować telefon z każdego miejsca bez żadnego kontaktu fizycznego.

Jak myślisz, co będzie wynikiem tak drastycznych zmian? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Źródło: brightside.me

Zobacz także – Dwaj chłopcy byli bici przez 22 godziny! Policjanci płakali, kiedy wychodzili z miejsca przestępstwa. oraz Kobieta adoptuje psa z deformacjami. Zwierzak podbija Instagrama!


loading...
loading...


Aktualizacja: 8 marca 2019