Mówią, że moda idzie w cyklach, ale trendy pojawiają się i znikają tak szybko, że niektóre z nich stają się nieaktualne po bardzo krótkim czasie. Świat mody tworzy co roku nowe zasady.

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam, co prezentowali najlepsi projektanci na swoich pokazach mody i co może królować w sklepach w 2018 roku. Nie upieramy się posłusznego przestrzegania tych zasad, ale dzielimy się opiniami osób, które wyznaczają trendy na nadchodzący rok.

1. T-shirty z zabawnymi nadrukami a T-shirty z wyraźnymi nadrukami

2018 definiuje interesujący trend: teraz możesz mówić za pomocą swojej koszulki. Wiemy, że dziś każdy może kupić koszulkę z nadrukiem, ale sprawy stają się coraz poważniejsze. Nigdy więcej frywolnych fraz. To, co nosisz, powinno wyrażać Twoje myśli i światopogląd, nawet jeśli jest prowokacyjne.

2. Styl Instagram kontra kombinezony

Zakładanie dżinsów, legginsów, gorsetowych pasków i obcisłych sukienek już wkrótce będzie należało do przeszłości. Zostaną zastąpione przez klasyczne ubrania, które mogą mieć wysoką dawkę seksualności i atrakcyjności, nie będąc zbyt wulgarne.

3. Detale ze sztucznego futra, a akcesoria tekstylne

Felietonka mody i stylistka Amanda Brooke uważa, że w 2018 roku pożegnamy się ze wszystkimi detalami ze sztucznego futra i akcesoriami, w tym z pomponami, słynnymi skórzanymi kapciami marki Gucci i innymi przedmiotami z futra.
Opaski na głowę powrócą znów do mody, podobnie jak długie wieczorowe rękawiczki, krawaty i muszki.

4. Niewygodne buty, a wygodne buty

Luksusowy projektant obuwia Joan Oloff wybiera buty, które wyglądają stylowo i idealnie pasują: powinny być wygodne i nie ściskać palców. Uważa, że cały przemysł mody zmierza ku stworzeniu poczucia komfortu, a niewygodne buty wkrótce pogrążą się w zapomnieniu.

5. Chokers vs. masywna biżuteria

Jeśli chodzi o biżuterię, w 2018 roku królować będą masywne wisiorki, pierścionki i bransoletki.

 

6. Styl Boho kontra styl kowbojski

Wygląda na to, że projektanci nauczyli się już hippisowskiego stylu w środku i na zewnątrz, a ich miłość do boho zakończy się na początku 2018 roku. Nastąpi styl kowboja.

7. Bare shoulder vs. trendy lat 80

Stylista Ali Levine jest pewna, że rok 2017 jest ostatnim rokiem, w którym kobiety będą nosić sukienki z odkrytymi ramionami. Częściej będą widziane sukienki z otwartymi plecami i bokami. Nawiasem mówiąc, trend w modzie powróci z lat 80. Retro zmiany wpłyną również na swetry, bluzki,kurtki i prawie całą odzież wierzchnią.